Міжнародні організації засудили інсценування смерті Бабченка

Голова Європейського парламенту Антоніо Таяні і речник Високого представника ЄС Федеріки Могеріні заявили, що з полегшенням сприйняли новину про те, що Аркадій Бабченко живий.

При цьому міжнародні організації висловлюють жаль і обурення діями української влади.

Організація “Репортери без кордонів” критикує інсценування смерті журналіста Аркадія Бабченка з боку українських спецслужб.

“Те, що журналіст живий і здоровий – велике полегшення, але дуже шкода. що українські спецслужби гралися правдою, без огляду на те, які були їхні мотиви”, – каже генеральний секретар “Репортерів без кордонів” Крістоф Делуар. На думку Делуара, це не сприяє свободі медіа.

“Достатньо однієї такої маніпуляції, щоб кинути тінь на всі випадки політичних убивств”, – додає Делуар. Він називає цю операцію “державною брехнею, хай як недовго вона тривала”.

Українські правоохоронці заявили, що завдяки цій операції вдалося розкрити цинічну провокацію з убивством Бабченка, і затримати організатора.

Інсценування смерті журналіста з метою розкриття замаху на нього має прецедент у історії, каже в інтерв’ю Франс Прес Ерік Денесе, директор французького Центру дослідження розвідоперацій.

Ідеться про випадок у Франції 1982 року, коли Вірджила Танасе, румунського втікача у Франції, хотіла знищити румунська спецслужба. Тоді Танасе французька контррозвідка оголосила мертвим, залучивши до операції дружину журналіста. Румуна переховували три місяці, але зрештою цю симуляцію викрили журналісти видання “Матен де Парі”, після чого було організовано конференцію, на якій і з’явився Танасе.

29 травня у ЗМІ з’явилися повідомлення про замах на Бабченка і його смерть у швидкій.

Невдовзі з’явилися деталі й версії замаху, потім Росія звинуватила українську владу в ліквідації російського журналіста.

31 травня СБУ провела конференцію, де з’явився Бабченко й було оголошено про нібито проведену спецслужбами операцію з затримання злочинців.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment