Міністр Гриневич пояснила, чому українцям не варто розраховувати на свою державу

Міністр освіти Лілія Гриневич написала для сайту EUObserver статтю, де намагалася пояснити, що законодавство України не шкодить нацменшинам.

У підсумку ж вийшло, що в нас усе шкодить лише українцям.

Почнімо з того, що англомовна стаття називається “Українське мовне законодавство не шкодить меншинам” (Ukraine language law does not harm minorities). При цьому проілюстровано допис картинкою з сумнозвісним гаслом “Єдина країна = Єдіная страна”.

Міністр Гриневич пояснила, чому українцям не варто розраховувати на свою державу - image 579de96d20750b5b0a42688cbc508ee9-800x on https://kyivtime.co.ua

На сайті “Українська правда – Життя” оприлюднено буцімто переклад цієї статті (в кінці дописано: “Оригінал тексту був опублікований у Euobserver”).

Але назва вже не відповідає оригіналу: “Мовна стаття закону «Про освіту« не шкодить нацменшинам”. В англомовній версії не йшлося про Закон “Про освіту”, і не йшлося про національні меншини.

Далі пані Гриневич пише: “Мультикультуралізм та різноманітність лежать в основі української держави”.

Міністр Гриневич пояснила, чому українцям не варто розраховувати на свою державу - image 22555373_10214153281082572_757783942035537353_o on https://kyivtime.co.ua

І це, власне, все, що треба знати українцям про свою владу. Держава не збирається забезпечувати права українців, бо має намір захищати “мультикультуралізм і різноманітність”.

Тож не дивно, чому українські делегації поступово здають свої позиції перед усіма. Пообіцяли особливий порядок застосування закону “Про освіту” полякам, винятки з закону угорцям, винятки з закону румунам і молдованам. Очевидно, що невдовзі винятків дочекаються росіяни. І зрештою навчання в Україні провадитимуть точнісінько згідно з законодавством, за незначними винятками – які якраз дадуть змогу законсервувати теперішній стан в освіті.

Іван Скринець

За темою:

Leave a Comment