Київські пляжі боротимуться за «Блакитний прапор»

Цього року три з київських пляжів боротимуться за міжнародну нагороду “Блакитний прапор”, яка щорічно присуджується пляжам за високі стандарти якості.

Про це повідомив у інтерв’ю порталу www.44.ua директор КП “Плесо” Денис Пікалов.

За його словами, пляжі “Золотий”, “Дитячий” і “Пуща-Водиця” матимуть змогу отримати визнання за чистоту і якість обслуговування.

При цьому пан Пікалов зазначив, що в Україні на законодавчому рівні досі діють застарілі радянські нормативи, які ґрунтуються на стандартах, створених 30-40 років тому, хоча поступово пляжі намагаються покращити до міжнародних стандартів.

Пляжі Києва не завжди відповідають санітарним нормам, але причина не в лінощах відповідальних органів і осіб. Часто пляжі забруднюються через стікання води зі сміттям після сильних злив. На якість води в Києві також впливають собаки, яких вигулюють біля зон відпочинку.

“У місті їх понад 100 тис., – каже директор КП. – На жаль, прибиральник не може встежити за кожним собакою. Тому в усьому світі є чітка заборона вигулу тварин на пляжі”.

Величезної шкоди київським пляжам завдає проблема відсутності сучасної каналізації і людський фактор – відпочивальники просто використовують водойми як туалети. Не дивно, що багато київських пляжів далекі від міжнародних санітарних стандартів.

Керівник підприємства вважає, що всі київські пляжі (зараз їх нараховується 11) відкриють до Дня Києва.

За темою:

Leave a Comment