«Київенерго» не може забезпечити опалення і гарячу воду

Як повідомляє сайт компанії, заборгованість споживачів може призвести до відключення комунальних підприємств, зокрема “Київводоканалу”.

Голова наглядової ради “Київенерго” Іван Плачков розповів “Громадському”, що може статися у Києві.

“Борг за тепло та електроенергію загалом складає більше 3 млрд грн: 2,2 за теплову енергію і 1 млрд за електричну енергію. Якщо дивитися на структуру цих заборгованостей, то заборгованість населення за електроенергію складає десь 340 мільйонів, “Київського метрополітену” – 200 мільйонів, “Київводоканалу” – 60 мільйонів. Заборгованість держави за пільги й субсидії – близько 150 мільйонів. Це тільки за електроенергію. Якщо рахувати за тепло, то загалом держава заборгувала близько півмільярда гривень за свої зобов’язання щодо оплати пільг і субсидій. Ситуація дуже загрозлива. По Україні сьогодні актів щодо пільг і субсидій підписано на 63 млрд грн. При тому, що в бюджеті закладено 61 млрд грн. Ми ще не почали опалювальний сезон. Дефіцит коштів на пільги й субсидії загалом по країні прогнозується до 15 млрд грн. “Київенерго”, маючи такі борги, не може розрахуватися за газ, який постачає “Нафтогаз України”, – каже пан Плачков.

Читайте також: Киянам порадили не платити за опалення

Він стверджує, що навмисно “Київенерго” не збирається нікого відмикати від постачання послуг, але існує загроза самій діяльності компанії, що може відбитися і на споживачах.

“Київенерго” відключати не буде, ні в кого рука не підніметься відключати споживачів, “Водоканал” чи соціальну сферу. Але що може статися? За цих боргів “Київенерго” не може забезпечити надійну роботу основного й допоміжного обладнання, за цих боргів немає гарантій, що “Нафтогаз” буде постачати газ. Якщо “Нафтогаз” не дає газу, то ми не можемо гріти воду, подавати тепло і гарячу воду”, – пояснює Іван Плачков.

Як повідомлялося, Київрада вирішила припинити співпрацю з “Київенерго” й шукає нові варіанти забезпечення киян гарячою водою, опаленням і електричною енергією.

Читайте також: НКРЕКП знизила тарифи «Київенерго» на гарячу воду й опалення для населення

За темою:

Leave a Comment