Київ пропонують «порізати» на 30 районів

Найближчим часом народні обранці пропонують зміни для київської влади: збільшити кількість районів до 30 та розширити повноваження міського голови.

Відповідний законопроект подано до Верховної Ради України.

У законопроекті народні депутати пропонують надати міському голові ширші повноваження і зменшити кількість депутатів міської ради до 25 з теперішніх 120.

Депутатам мають призначати зарплати, аби вони самі не ухвалювали корисливих рішень. Крім того, більшість повноважень передати районним радам, а саму столицю поділити щонайменше на 30 районів замість нинішніх 10.

Нардеп Оксана Сироїд є одним зі співавторів законопроекту про зміни статусу столичного міста. Вона переконана, що міський голова столиці часто безправний, а інколи навіть узагалі заручник Президента, який призначає голову КМДА.

Київ має найбiльший iз регіональних бюджет і найбільшу концентрацію органів влади. Юридично містом керують дві людини: мер і голова столичної адміністрації. На практиці — це одна і та сама людина.

«У нас є двоголовий орел. От що робить мер? Він виступає як міський голова, головує на сесії та приймає рішення. Після обіду — дивиться, що ж я наприймав до обіду», — іронізує директор «Інституту розвитку територій» Юрій Ганущак.

Нинішній мер столиці Віталій Кличко з необхідністю змін погоджується, бо вважає, що керувати таким мегаполісом, як Київ, із застарілими законами надскладно.

«Виникає дуже багато питань і щодо вилучення податків, і щодо діяльності муніципальної поліції, і землі», — каже міський голова.

Експерти нагадують, що схожі законопроекти вже не раз реєстрували в парламенті, але до фінального голосування вони так і не доходили. І пояснення тому просте: бюджет Києва — це майже 50 мільярдів гривень. Є багато ласих «прикарманити» їх, розповідаючи про благо киян і всієї України.

За темою:

Leave a Comment