Ключові слова дезінформації: «геноцид», «фашисти» і «Чемпіонат світу з футболу»

Здавалося б, що спільного між геноцидом, фашистами і Чемпіонатом світу з футболу 2018 року?

Ключові слова дезінформації: «геноцид», «фашисти» і «Чемпіонат світу з футболу» - image DR-1-Ru on https://kyivtime.co.ua

Очевидна відповідь – нічого спільного. Але прокремлівські фахівці з дезінформації черпають натхнення з усіх трьох тем, разом узятих.

Цього тижня вони були зайняті створенням димової завіси над Україною. Як вже бувало раніше, зростанню насильства на Донбасі зазвичай передує і супроводжується інтенсифікація дезінформації в прокремлівських ЗМІ.

 1. Чемпіонат світу. В рамках даної теми, прокремлівські ЗМІ представляють Україну головним агресором проти Росії і Донбасу. Вони стверджують, що Україна має намір організувати «великомасштабний наступ в Донбасі під час чемпіонату світу з футболу», щоб викликати «гуманітарну катастрофу і втечу місцевого населення», і що мета цієї акції «виставити Росію стороною конфлікту і агресором». До цього повідомлення зазвичай приєднується і інше, яке звучить досить часто: що Росія не має ніякого стосунку до війни в Україні, хоча існують чіткі свідчення зворотного.

У той же час кампанія з дезінформації намагається переконати всіх, що українська сторона допустила безліч помилок. Зокрема, було поширене фейкове повідомлення про те, що в Україні нібито загинули військові НАТО через те, що українські військові сили спеціально завели їх на мінне поле. Ця інформація була швидко спростована журналістами.

 1. Геноцид. Наступна стадія дезінформаційної кампанії полягає в тому, щоб піти на крок далі й виправдати російську агресію. Стверджується, що якщо Україна почне втілювати на практиці політику «геноциду» в Донбасі, Росія «не залишиться в стороні». Вже протягом багатьох років Росія заявляє, що в Україні відбувається геноцид, і головне завдання пропаганди – зробити так, щоб цей наратив з маргінального став буденним.

Ця ідея повторювалася і на найвищому рівні, коли президент Росії Володимир Путін передбачив, що масове вбивство, як в Сребрениці, може повторитися і в Україні, і що Росія «цього не допустить». Але ніякої загрози геноциду в Україні немає і ніколи не було. Місії з прав людини, що побували в Україні в 2014 році, не знайшли свідчень того, що російськомовній меншості в Україні є чого боятися.

 1. Фашисти. Україна постійно описується в російських ЗМІ як «фашистська країна». Прокремлівська пропаганда стверджує, що українська влада «все більш занурюється в темряву фашизму», і що офіційна ідеологія в Україні сьогодні така, що «така країна за часів Гітлера процвітала б». На підтвердження розповідається про те, що в Україні нібито будують будинки з останків розстріляних німецькими фашистами радянських військовополонених. З фактами можна ознайомитися тут.

Одна з технік, що застосовуються на санкт-петербурзькій «фабриці тролів», полягає в тому, щоб використовувати в тексті ключові слова, які будуть сприяти появі подібних тем у верхніх рядках видачі пошукових систем. Потім за вказівкою Кремля, великі ЗМІ подають цю інформацію з найбільш вигідного для них боку.

Порівняйте систематичні повтори слів «Україна», «геноцид» і «фашисти» в базі даних з дезінформації (англійською).

Джерело: euvsdisinfo.eu

 • 12
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  12
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment