Кар’єра Савченко в політиці може завершитися, – експерт

Надія Савченко стала токсичною фігурю в українській політиці, тому її кар’єра народного депутата може завершитися.

Кар'єра Савченко в політиці може завершитися, - експерт - image 897606_w_300 on https://kyivtime.co.ua

Про це заявив політичний оглядач Леонід Швець.

“У Савченко дуже велика проблема — її характер, некерованість, вона дуже складна людина. Якщо колись була комусь цікавою, можливо, як інструмент, медійна фігура. То зараз навіть ті, хто хотів би її якось використати, вони поберегуться. Дуже вже Надія токсична. Навряд чи хтось всерйоз буде розкручувати її на парламентських виборах.

А в суспільній думці Надія втратила привабливість. Як “народна помста” владі. Це вже відіграна карта. Скоріше за все, її каденція народного депутата завершиться.

Від Савченко перед виборами можна чекати все. Можуть використати, як “гарячу картоплю”, яку всі політичні гравці від себе відкидають. Наприклад, коли прихильники Порошенка кажуть: ось Надя скоро переїде до команди Зеленського”, – пояснив він.

Вихід з-під арешту Рубана і Савченко показав кризу правоохоронної системи, каже експерт.

“Виглядає так, що і справи немає. І здається, так було із самого початку. При всіх зв’язках обох з Медведчуком, дружніх стосунках з покійним Захарченком, доказової бази про підготовку перевороту не було.

Так, були ознаки, що ці люди “не рівно дихають” у бік ДНР. Але від цього до доказів підготовки збройного заколоту у Києві — все ж таки велика відстань.

Ми чекали, що після того, як візьмуть Надю, Рубана, стануться арешти якоїсь організації, глибоко законспірованої російської агентури. Оскільки минуло стільки часу і взагалі нікого не було взято, окрім Наді і Рубана, виходить трошечки “намалювали” справу.

Минуло стільки часу і взагалі нікого не взяли, окрім Наді і Рубана
Чому відпустили перед другим туром виборів? Ми не знаємо. Може бути простий збіг обставин.

А можемо, наприклад, уявити. Знаємо, що на українську судову систему мають великий вплив ті люди, які довгий час у ній були богами. Той же Портнов, який у конфронтації з нинішньою владу і має стосунки з Медведчуком. Таким чином може нашкодити діючому президенту.

Якщо до цього додати попереднє рішення суду по звинуваченому у причетності до вбивства Катерини Гандзюк Мангеру, який знову приступив до виконання обов’язків голови голови Херсонської облради, бачимо — немає цілісності у системі законодавчої, виконавчої і судової влади. Є такі собі “феодальні осередки”, орієнтовані на певні фінансово-промислові групи, олігархів, впливових людей. А системи — немає.

Президент не зміг побудувати систему влади, підкорену національним інтересам
І власне те, що ми бачимо результати Петра Порошенка на виборах, це і є реакція суспільства на очільника такої держави. За ці роки він не зміг побудувати повноцінну, логічно пов’язану систему влади, підкорену національним інтересам, а не окремих груп.

Коли люди на кухні когось проклинають — це одне. Інше, речі, які дійсно свідчать про склад злочину. Можливо зараз прокуратура підійде більш ретельно до доказів, наприклад щодо співпраці Савченко і Рубана з терористами ДНР. І не буде ганьбитися. Не можна виключати, що Надя ще сяде”, – говорить Леонід Швець.

 • 79
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  79
  Shares

За темою: