Ізраїль, Кіпр і Греція забезпечать газом Південну Європу

Греція, Кіпр, Ізраїль і США за підсумками міністерської зустрічі з питань енергетики підписали спільну заяву, в якій визначили основні напрямки співпраці. Міністерська конференція проходила за формулою “3 плюс 1”.

Ізраїль, Кіпр і Греція забезпечать газом Південну Європу - image a72f14ac59dd7828f94d5f25af5239de_L on https://kyivtime.co.ua

“Міністри енергетики Грецької Республіки Костас Хадзідакіс, Кіпру Георгіос Лаккотріпіс, Ізраїлю Юваль Штайніц і помічник держсекретаря США з питань використання енергетичних ресурсів Френсіс Феннон зустрілися сьогодні в Афінах, щоб обговорити можливості співробітництва в галузі енергетики і підтвердити їх загальну прихильність справі сприяння миру, стабільності, безпеки і процвітання в регіоні Східного Середземномор’я”, – ідеться в документі, поширеному грецьким міненергетики в середу.

Феннон підкреслив підтримку уряду США в створенні структурованого чотиристороннього механізму співпраці, який зосереджений на питаннях енергетики.

“Міністри і США визначили кілька важливих областей, що становлять спільний інтерес, включаючи, зокрема, інфраструктурні проекти, поновлювані джерела енергії і зберігання енергії, забезпечення готовності до надзвичайних ситуацій, захист навколишнього середовища і кібербезпека, і в той же час домовилися про створення Робочої групи високого рівня (HLWG), яка визначить конкретні енергетичні проекти і запропонує шляхи сприяння їх реалізації. Міністри домовилися працювати над підписанням угоди про спільне механізмі аварій ой готовності і реагування на випадки надзвичайних ситуацій при морської діяльності в сфері нафти і газу. HLWG буде регулярно повідомляти про прогрес в цьому міністрам енергетики”, – йдеться в заяві.

Сторони домовилися підтримати енергетичну незалежність своїх країн і створення енергетичного коридору Східного Середземномор’я, сприяючи тим самим енергетичної безпеки Євросоюзу шляхом активного сприяння диверсифікації джерел і маршрутів імпорту (енергоресурсів), відзначається в спільній заяві.

“Міністри і США знову заявили про свою повну підтримку і солідарність з Республікою Кіпр в тому, що стосується розвідки та розробки її ресурсів в її виключній економічній зоні, і висловлюють свою стурбованість недавніми провокаційними кроками, які вживаються в Східному Середземномор’ї. США також підтвердили свою позицію, згідно з якою нафтогазові ресурси острова повинні бути справедливо розподілені між обома громадами в рамках загального врегулювання”, – йдеться в документі.

Міністри заявили про свою рішучу підтримку прав суверенних держав з тим, щоб не ставити під загрозу мир і стабільність в Східному Середземномор’ї і Егейському морі.

Міністри енергетики Греції, Кіпру та Ізраїлю підтвердили підтримку своїх країн в реалізації газопроводу Східного Середземномор’я (EastMed Gas Pipeline), проекту, що має велике значення для енергетичної безпеки Євросоюзу, який також встановлює стратегічну зв’язок між Європою та Ізраїлем.

“Міністри нагадали, що відповідну міжурядову угоду було підписано Грецією, Кіпром, Ізраїлем і Італією в грудні 2018 року і було схвалено Європейською комісією в лютому 2019 року, і воно повинно бути підписано в найкоротші можливі терміни усіма зацікавленими сторонами”, – йдеться в заяві.

 • 34
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  34
  Shares

За темою: