Інший Кіпр. Як стати податковим резидентом острова?

Якщо раніше Кіпр асоціювався з популярною офшорною зоною, а мати “рахунок на Кіпрі” було рівносильно звинуваченням у відмиванні доходів, то сьогодні уряд острова змінює своє законодавство, щоб зберегти свою ділову привабливість.

Як стати податковим резидентом Кіпру

Ще 5 років тому слово “деофшоризація” було знайоме тільки податковим консультантам, які уважно стежили за світовими податковими трендами. Сьогодні знайти юрисдикцію для ведення міжнародного бізнесу зі зручними податковими ставками – завдання дуже нелегке. А ще – привід задуматися про організацію бізнесу за місцем перебування бенефіціарного власника.

Багато років для мінімізації оподаткування особистих доходів власників використовувалися “компанії-гаманці” в офшорних зонах. Наявність банківського рахунку, клієнторієнтованого банківського сектора Латвії дозволяло це з успіхом здійснювати. Після активної імплементації плану BEPS (план по боротьбі з виведенням прибутку з-під оподаткування) робота офшорних “компаній-гаманців” стала недоступна широкому загалу.

Крім того, рано чи пізно бенефіціари воліють вивести гроші з бізнесу і інвестувати їх в особисті проекти. А в цьому випадку неминуче отримання легального доходу у вигляді дивідендів. У такій ситуації юрисдикція компанії, яка була використана як інструмент для операційної діяльності, не має значення, оскільки виникає незаперечне зобов’язання по оплаті податку на отримані дивіденди вигодоодержувача в країні його податкового резидентства.

Як в Україні?

За нормами чинного Податкового кодексу України резидентом, а відповідно, особою, яка зобов’язана сплатити податки в Україні, є:

– фізична особа, яка має місце постійного проживання в Україні, навіть якщо має місце проживання за кордоном;
– фізична особа, яка має тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні, навіть якщо має місце постійного проживання за кордоном;
– фізична особа, яка перебуває в Україні не менше 183 днів протягом податкового періоду (року), якщо неможливо визначити місце постійного проживання і центр життєвих інтересів.

Якщо неможливо визначити резидентний статус фізичної особи, тоді фізична особа вважається резидентом, якщо є громадянином України.

В Україні ставка податку на дивіденди, отримані фізичною особою від іноземних компаній, становить 9% + 1,5% військовий збір. Разом 10,5% до сплати з отриманого доходу.

Інший Кіпр. Як стати податковим резидентом острова? - image 201907301001 on https://kyivtime.co.ua

Кіпр

Якщо багато років Кіпр асоціювався з популярною офшорною зоною, а мати “рахунок на Кіпрі” було рівносильно звинуваченням у відмиванні доходів, то сьогодні уряд острова вдався до широких заходів щодо збереження своєї ділової привабливості і проводить докорінні зміни в законодавстві. Кіпр став активніше боротися з відмиванням доходів та істотно підвищив вимоги щодо фінансових процедур.

Але в липні 2017 року парламент Республіки Кіпр вніс поправки в Закон про прибутковий податок, які передбачають визначення податкового резидентства фізичних осіб згідно з правилом 60 днів. Таким чином Кіпр повернувся на карту зручних юрисдикцій з оподаткування доходів фізичних осіб і все частіше використовується бенефіціарами.

Переваги податкового резидентства на Кіпрі

Серед ключових переваг для податкового резидента Кіпру варто виділити:
0% – дивіденди;
0% – оподаткування доходу до 19 500 євро і гнучка система оподаткування доходу залежно від суми.
При середній ставці заробітної плати на Кіпрі близько 1000 євро на місяць додаткових податків на отриманий прибуток від зарплати не виникає. При цьому не слід забувати про наявні зобов’язання по оплаті соціальних внесків з суми отриманого доходу.
0% – прибуток від продажу корпоративних прав (capital gain), якщо вона не пов’язана з прибутком від нерухомості на Кіпрі. Ця опція особливо зручна при підготовці бізнесу до продажу.

Як стати податковим резидентом

Існує всього 5 вимог для отримання статусу податкового резидента Республіки Кіпр. Їх дотримання строго обов’язкове. Порушення вимог веде до анулювання статусу.

1. Перебувати на Кіпрі як мінімум протягом 60 днів.

2. Не перебувати на території іншої держави загалом більше 183 днів. Наприклад, згідно з чинним законодавством України, перебування на території більше 183 днів дає право вважати особу податковим резидентом України.

3. Не мати іншого податкового резидентства.

4. Мати бізнес на Кіпрі: бути засновником, директором кіпрської компанії або мати діючий договір про працевлаштування. Після реєстрації в органах соціального захисту та податкової служби особи, як офіційно працевлаштованого на Кіпрі, йому присвоюється податковий номер, що підтверджує його статус податкового резидентства.

5. Орендувати або володіти нерухомістю на Кіпрі для проживання протягом податкового періоду.

Інший Кіпр. Як стати податковим резидентом острова? - image 201907301000 on https://kyivtime.co.ua

Що можна побачити на Кіпрі?

Крім податкових переваг, Кіпр пропонує чудові умови для життя і відпочинку – наприклад, культурно-масові заходи світового рівня.

З 1970 року щорічно проводиться Кіпрське ралі (Cyprus Rally), організоване автомобільною асоціацією Кіпру. Щорічно в гонці беруть участь екіпажі з понад 15 країн.

Щорічно Кіпр приймає у себе в гостях безліч музичних фестивалів. У 2018 році жителі Кіпру могли побувати на концертах відомих артистів Кіпру, Греції, Сполучених Штатів Америки, Ізраїлю, Голландії та Німеччини.

А ще серед популярних на Кіпрі розваг – дайвінг і піщані пляжі, дослідження замків і середньовічних фортець, місцева кухня і просто спілкування з добродушними завсідниками місцевих кафе.

Але і це ще не все. За неофіційними даними, вихідців з України та інших країн пострадянського простору на Кіпрі вже понад 50 тисяч осіб, так що вам точно буде з ким обговорити політичні події або придумати новий прибутковий бізнес.

 • 58
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  58
  Shares

За темою: