Гостомель приєднався до системи «Відкрите місто». Але не працює

У системі “Відкрите місто” з’явилася можливість повідомляти про проблеми і подавати звернення до органів місцевої влади Гостомеля.

Гостомель приєднався до системи «Відкрите місто». Але не працює - image map27.06.2018-UKR on https://kyivtime.co.ua

Перейшовши за посиланням, потрапляємо на сторінку Гостомеля у системі. Але, як бачимо, тут нічого не відбувається. При цьому на сторінці Ірпеня діяльність доволі жвава, і вона дає результати.

Чому не працює “Відкрите місто” в Гостомелі – запитуємо керівника проекту “Відкрите місто”, менеджера програм Фонду “Східна Європа” Юрія Піскалюка.

Пан Піскалюк повідомляє, що з боку “Відкритого міста” проблем для співпраці немає.

“3 травня 2018 року на пропозицію Агенції розвитку Гостомеля був укладений Меморандум про співпрацю між Фондом Східна Європа, який є оператором системи «Відкрите місто», Гостомельською селищною радою і Агенцією щодо запровадження системи «Відкрите місто» на території селищної ради. Також відповідні рішення прийняв виконком селищної ради, а для співробітників селищної ради і комунальних підприємств Фондом було проведене навчання в приміщенні селищної ради.

Фонд підготував систему до початку роботи в Гостомелі зі свого боку, Агенція ж визначила відповідальну особу, яка модеруватиме систему в Гостомелі.

На жаль, відповідно до даних сайту, поки що система в Гостомелі ще не запрацювала. Для цього модератор має спочатку завести в систему дані про підрозділи селищної ради й комунальні підприємства відповідно до рішення виконкому. Сподіваємося, це буде зроблено найближчим часом”.

Отже, якщо затримка сталася з вини селищної ради або Агенції розвитку Гостомеля, може варто якось спонукати ГСР до активніших дій, закликати тощо? Чи є якийсь зворотній зв’язок від влади? І взагалі, яким чином з “Відкритим містом” і користувачами спілкуються органи місцевої влади – як Гостомеля, так і інших невеликих міст і селищ? Чи не обмежується все відписками?

“Ми завжди намагаємося залучити місцеву громадську організацію в якості місцевого партнера, – каже пан Піскалюк. – Наші очікування від такого місцевого партнера якраз і полягають у тому, щоб допомагати місцевим радам запровадити систему, спонукати їх до активного використання системи, популяризувати її серед мешканців, намагатися допомагати в самоорганізації мешканців. Тому навіть модерацію системи в багатьох випадках ми доручаємо місцевим громадським організаціям. Цим організаціям ми даємо проекти документів, шаблони для інфокампаній, інструкції по використанню системи, часом збираємо їх на координаційні заходи.

По різних містах і громадах ситуація відрізняється. Десь краще, десь гірше. Багато міст відчувають вигоду від системи і активно її використовують. Серед невеликих міст до таких я б відніс Дрогобич, Енергодар, Тростянець, Мелітополь. На Київщині нещодавно запустився Ірпінь, там вже почали працювати. Великі очікування покладаємо на Обухів, з яким цього тижня уклали угоду про співпрацю.

Щодо відписок – “Відкрите місто” має запобіжники щодо цього. Користувач, незадоволений якістю роботи чи відповіддю від влади, може самостійно повторно відкрити проблему, вказавши причину. І це має дуже негарний вигляд, бо все видно на сайті. Тому як правило відписок чи неправди на сайті органи влади намагаються не публікувати, бо були випадки, коли користувачі ловили на цьому органи влади. Але буває, звичайно, по різному”.

Нас цікавило, чи хтось із сусідів Гостомеля й Ірпеня теж планує приєднатися до системи, тож ми запитали, що чути про Бучу – в переліку міст на сайті її поки що немає.

З’ясувалося, що ні міська рада Бучі, ні громадські організації з пропозиціями до “Відкритого міста” не зверталися.

Користуючись нагодою, оголошую цю статтю зверненням:

  • до Бучанського міського голови з пропозицією приєднати Бучу до системи “Відкрите місто”
  • до Гостомельського селищного голови з пропозицією завершити приєднання Гостомеля і почати продуктивну роботу в системі “Відкрите місто”

Крім цього, редакція спрямує окремі запити до згаданих посадових осіб з цих питань.

Іван Скринець

За темою: