Герой України: Російська мова використовується як засіб ідеологічної боротьби в імперських цілях

Українська інтелігенція повинна відповідальніше ставитися до мови й не допомагати Росії будувати в Україні “русскій мір”.

Про це в ефірі програми “Vox populi” на телеканалі ZIK заявив політик Степан Хмара, відповідаючи на запитання глядача про те, чи має право на існування поняття “російськомовний патріот України”.

Степан Хмара сказав, що право на існування поняття має, але не можна спекулювати цим.

“Ті, хто кричать в антиукраїнських ЗМІ, з проросійських або відверто антиукраїнських каналів, вони роблять це для того, щоб законсервувати постколоніальне становище України, ту русифікацію, яка є наслідком багатолітнього панування Російської імперії”, – зазначив політик.

Пана Хмару дивує, чому інтелігенція інтенсивно не переходить на державну мову, адже вона має зрозуміти, що саме російська мова використовується державою-агресором не просто як носій культури чи засіб спілкування, вона використовується як засіб ідеологічної диверсійної боротьби в імперських цілях. 

“Тому інтелігенція повинна відповідальніше до цього відноситися і не допомагати Росії будувати в Україні чи проштовхувати так званий «русскій мір». Пам’ятаєте, що казали російські діячі найвищого рангу: де російська мова – там Росія”, – переконаний Хмара.

Також пан Хмара вважає, що якби свого часу у південно-східних областях України приділялось більше уваги вивченню української культури та історії, то сьогодні не було б війни. 

“Я не маю нічого проти тих людей, і справді вдячний російськомовним, які пішли захищати Україну – не про них мова, а в цілому про цю проблему. Без виховання Україною своїх громадян у знанні української культури і історії ми не зможемо нормально рухатися в майбутнє. Нам би багато хто хотів нав’язати, щоб тут в Україні будувати другу Росію на основах російської ідентичності, російської культури, підміни української історії фальшивою. Щоб назва була “Україна”, а зміст звідти вилучений. Ось про що треба думати, і над цим має задуматися і держава, і громадянське суспільство, і кожний свідомий українець”.

За темою:

Leave a Comment