Переваги окремих форм господарювання і систем оподаткування оцінює дизайнер і маркетолог Віталій Панченко.
Для фрілансера найкраще підходить ФОП на 3-й групі єдиного податку. І на це є низка причин:
ФОП на відміну від ТОВ і подібних форм простіше зареєструвати, простіше вести звітність і головне — дешевше. Не треба наймати юриста й бухгалтера. Морочитися зі статутним капіталом і всім іншим. А зареєструватися можна самостійно за 1 день через той-таки портал “Дія”.
Єдиний податок, а не загальний — бо простіше вести звітність, можна це робити самостійно, без бухгалтера й детального занурення в тему. Усю звітність зараз можна здавати онлайн.
Третя група — тому що тільки на ній є можливість працювати з юридичними особами та іншими ФОП незалежно від форми оподаткування, а також продавати свої послуги клієнтам з інших країн.
На 1-й групі підприємець може працювати тільки з фізичними особами всередині країни. І в більшості випадків таку групу вибирають для продажу товарів на ринку або самостійного надання побутових послуг населенню.
У 2-ї групи менше обмежень щодо формату й місця ведення діяльності. Але є обмеження на роботу тільки з фізичними особами та ФОП на єдиному податку. Звідси випливає ще одне обмеження — на роботу з клієнтами з інших країн, оскільки закордонна компанія не матиме статусу платника єдиного податку.
Плюс 3-ї групи — початківцям-фрілансерам без регулярних замовлень не потрібно щомісяця платити податки. Є дохід — платиш 5% і ЄСВ раз на квартал. Немає доходу — здаєш нульові декларації і платиш ЄСВ.
з телеграм-каналом Фрілансер UA.
Підписуйтеся на Фрілансер UA і розвивайте власну практику!