Енергонезалежність Порошенка дозволить не підвищувати ціну на газ – експерт

Вирішення питання енергонезалежності, яким займається президент Петро Порошенко, дозволить не підвищувати ціну на газ, а в перспективі – навіть знизити її.

Енергонезалежність Порошенка дозволить не підвищувати ціну на газ - експерт - image 88_main on https://kyivtime.co.ua

Таку думку висловив політичний консультант Володимир Макаровський на своїй сторінці в Facebook.

“Порошенко заявив, що тарифи на газ підвищуватися не будуть. І в нинішній ситуації це не тільки і не стільки політична заява, скільки наслідок діючої економічної політики”, – пояснив Макаровський.

На думку експерта, ці зміни пов’язані з уникненням впливу Російської Федерації. Раніше, за умовами кабального контракту, який у 2009 році підписала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко, Україна повинна була платити Росії за 42 млрд кубометрів газу, незалежно від того, спожила вона його чи ні.

“За фактом з 2014 року, коли почалася російська агресія, наша країна щорічно зменшує споживання газу. У 2017 році ми використовували 14 млрд куб. м, а в 2018 році – всього лише 10,5 млрд куб. м. Ніхто не буде сперечатися, що споживати менше газу – це великий крок до енергонезалежності. А власне енергетична незалежність безпосередньо пов’язана з відходом від впливу Росії. Всі ми пам’ятаємо, як Путін шантажував Україну, відключаючи газ взимку. Такого більше не повинно повторитися”, – вважає політолог.

Він зазначив, що на виборах українцям потрібно буде вибирати не тільки президента.

“На цих виборах ми, українці, будемо вибирати – хочемо вирішення всіх наших питань в Москві (тому туди вже їздять з поклоном політики), або ж прагнемо самі їх вирішувати, як незалежна країна, яка на правах рівного партнера радиться з Європою і США”, – підкреслив експерт.

На його думку, кроки, які робить Порошенко, допоможуть Україні стати повністю енергетично незалежною до 2021-2022 року. А це, в свою чергу, дозволить знизити тарифи.

“Порошенко заявив, що заходи з енергоефективності, видобуток власного газу, зміна оптових цін і нинішня ситуація на ринку дозволяють не підвищувати тарифи на газ. Хоча такі плани у Кабміну були. А вже в 2021-2022 роках Україна стане повністю енергетично незалежною, що дозволить скорегувати тарифи в меншу сторону. Якщо, звичайно, ми не повернемося назад “під протекторат” Кремля, чого так хочуть деякі політики і кандидати в президенти зокрема”, – резюмував Володимир Макаровський.

 • 38
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  38
  Shares

За темою: