До 2030 р. в Україні буде близько 4 млн фрілансерів — прогноз

Наявність інтернету й інструментів для дистанційної роботи, можливість пошуку замовників і виконавців у будь-якій точці світу дали потужний поштовх розвитку фрілансу.

До 2030 р. в Україні буде близько 4 млн фрілансерів

Про це інформує видання Фрілансери України.

За даними біржі Freelancehunt з 2008-го до 2016-го обсяг замовлень на фрілансі щорічно подвоювався, а вже цього року кількість фріланс-виконавців перетне позначку в 1 мільйон.

За останні 7 років щорічний приріст позаштатних спеціалістів становив від 33% до 57%. За збереження такої динаміки до 2030 року кількість фрілансерів може наблизитися до 4 мільйонів, що становитиме 16% працездатного населення країни. Тобто кожен шостий українець працюватиме як фрілансер (за даними Кабміну станом на 2020 рік в Україні 25 млн осіб працездатного віку — від 15 до 64 років).

«Усе більше українців придивляється до гібридних форматів роботи, що передбачає більш вільний графік і комбінування дистанційної та офісної роботи в різних пропорціях, — зазначає засновник сервісу Freelancehunt Олег Топчій. — Згідно з нашими опитуваннями для 40% виконавців головною перевагою є відсутність начальника, а більше половини називають фріланс основним джерелом доходу».

Хвиля зростання фрілансу спостерігається і в інших країнах. Так, у Великій Британії, Нідерландах, Франції приріст позаштатних співробітників вже перевищує попит на штатних працівників. Згідно з даними Асоціації незалежних і самозайнятих професіоналів (IPSE) з 2000 по 2014 рік кількість фрілансерів у Європі зросла вдвічі. Таким чином фрілансери в ЄС склали групу працівників з найбільшими темпами зростання. Схожа ситуація спостерігається у США: зараз там практично кожен третій працівник — фрілансер, а через сім років цей показник зросте до 50%.

Читайте також: Пропозиції роботи з закордонними замовниками для копірайтерів

«Робочий день стає більш гнучким. Технології дають змогу робити більше за короткший час і виконувати більш різнопланові завдання, — каже Олег Топчій. — Тому фахівці можуть працювати одночасно на кілька компаній. Зараз таке практикують, наприклад, SEO та SMM-спеціалісти. У майбутньому графік роботи фахівця може бути змінено відповідно до потреб кількох роботодавців, враховуючи постійне місце роботи і фріланс-завдання».

За темою: