День Незалежності?

Кілька правдивих і для декого неприємних слів про нашу Незалежність.

Одразу попереджаю: цей допис не стосується тих, хто зараз зі зброєю в руках виборює нашу реальну Незалежність на передовій.

Незалежними ми станемо не тоді, коли гучно відзначимо День Незалежності у вишиванках. І не тоді, коли у тисяча якийсь там раз обізвемо путіна на відому всім букву! І не тоді коли тисячі разів кричатимемо «Слава Україні»! Реально незалежними ми станемо тоді, коли обрубаємо не вагаючись усі канати, якими ми все ще міцно прив’язані до російського (російськомовного) світу! Лише тоді, коли усе, що лунає російською мовою, буде різати нам вухо. Лише тоді, коли нас дратуватиме кожна російськомовна пісня по радіо, ТБ чи просто в маршрутці. Лише тоді, коли нас буде тіпати від російськомовних ведучих, російськомовних телешоу, російськомовних серіалів, російськомовних дописів у соцмережах. Коли все російське та російськомовне буде вважатися ознакою «відстою» і совкових пережитків. Коли ми активно шукатимемо, споживатимемо, підтримуватимемо та творитимемо інформацію рідною українською. Лише тоді почнеться справжня доба Незалежності!

Звичайно ж, почнуться волання «русского міра» про те, що «русскіх прітєсняют» або «нє раскаливайтє страну», або просто вже звичне «а какая разніца?» Та це лише ознака того, що ви йдете правильним шляхом. А ті російськомовні громадяни, які поважають українців та їхнє прагнення відродитися після багаторічного російського імперського панування, поставляться з розумінням. Бо лише ставши собою і остаточно попрощавшись з російським світом, можна буде говорити про подальшу розбудову нової держави.

А доки у нас панує мовна шизофренія і нова хвиля русифікації – доти ми будемо подібні до людини, яка втратила пам’ять або перебуває під дією якогось наркотику. В такому стані будь-які реформи марні. Роззомбовуймося остаточно,українці! Ставаймо собою, щоб можна було рухатись далі!

Дмитро Ткачук

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment