Чим загрожує чоловікові відсутність регулярного статевого життя

Сталася «сексуальна пауза»? Дізнайся, як це може відбитися на твоєму здоров’ї.

Чим загрожує чоловікові відсутність регулярного статевого життя - image mh-not-having-sex2-640x407 on https://kyivtime.co.ua

Як пише TheMensHealth, паузи в сексуальному житті дорослого чоловіка можуть ставатися з різних причин: розрив стосунків, важка робота, тривале відрядження, хвороби, релігійні причини тощо. У багатьох культурах сексуальне утримання вважається чеснотою. Але лікарі застерігають: якщо чоловік мав більш-менш впорядковані регулярні сексуальні контакти, їхнє припинення — не просто пауза. Тривала відсутність інтимного життя викликає ефект доміно, негативний для всього організму.

Деякі наслідки відсутності регулярного сексу можуть погіршувати якість життя і становити реальну загрозу, наприклад:

Ти стаєш нервовішим і роздратованішим

Секс дає розрядку й розслаблення. Відсутність регулярного погіршує здатність організму боротися зі стресом.

Погіршення імунного статусу

Це може здатися дивним, але не маючи регулярного сексу, ти частіше хворітимеш на застуди й грип, а також можеш мати напади алергії.

Починаєш сумніватися у своєму партнері й ваших стосунках

Відсутність сексу викликає знищення відчуття щастя, близькості, взаємної довіри. В організмі зменшується кількість окситоцину, ендорфіну та інших гормонів, що впливають на самопочуття. Це викликає не лише фізичні, а й психологічні проблеми, зокрема підозри в зраді, невдоволеність партнером тощо. Це не значить, що пари без сексу не можуть бути щасливі, але секс залишається дуже важливою частиною подружнього життя.

Зростає ризик простатиту й раку простати

Чоловіки, які не мають частого регулярного сексу, зазнають ризику для здоров’я простати. Активне сексуальне життя зменшує імовірність раку простати на 25-30%, стверджують американські урологи.

Не користуєшся — втрачаєш: зростає ризик еректильної дисфункції

Можливість еректильної дисфункції зростає вдвічі, якщо в житті чоловіка зникає регулярний секс. American Journal of Medicine оприлюднив дослідження, яке свідчить, що часті сексуальні ексцеси розвивають можливості статевої системи й додають впевненості й своїй потенції. І навпаки: що рідше ти користуєшся своєю потенцією, то швидше вона слабшає.

Певна річ, ніхто не закликає на кожен вечір шукати собі нову жінку, виправдовуючи це «потребою зберегти здоров’я». Найякісніший секс чоловік має з дружиною, постійним партнером, якого любить і якому довіряє. Прагнути варто в першу чергу цього, адже секс — дуже складна сфера, яка не може бути повноцінною без психологічно-емоційної складової.

За темою: