Чи з’явиться ще один бетонний монстр на Подолі?

В історичному центрі столиці розпочалося будівництво, жертвою якого може стати чергова стара будівля.

Depo.Київ пише, що на даху будинку № 28/12 по вулиці Верхній Вал активізувалися будівельники, які почали розбирати дах будівлі. А будинок без даху рано чи пізно просто загине.

Вік цієї будівлі досить солідний – понад 110 років. Ще у 1893 році відомий архітектор Микола Казанський – той самий, маєток якого на Сагайдачного, 1, був скандально знесений в ніч на 30 грудня 2010-го – збудував цей будинок для відомого київського домовласника Якова Новікова. У 1930-ті роки у цьому будинку був продуктовий магазин, наразі будівля є фактично аварійною і вже багато років стоїть без вікон і дверей.

На запит Depo.Київ у мерії відповіли, що будинок по вулиці Верхній Вал, 28/12 літера А, та будинок по вулиці Верхній Вал, 28/12 – це одна й та сама будівля.

У 2012 році Київська міськдержадміністрація передала будинок по вулиці Верхній Вал, 28/12, до сфери управління Подільської райдержадміністрації. Наразі будівля перебуває на балансі комунального підприємства “Дирекція з обслуговування житлового фонду Подільського району”.

Втім, ще у 2001 році столична влада шукала інвестора для реконструкції нежитлового будинку за адресою: вул. Верхній Вал, 28/12 літера А. У 2002 році був підписаний інвестиційний договір, яким передбачена передача будівлі у власність акціонерному товариству закритого типу “Консул”. Згідно документу, передача мала відбутися для проведення реконструкції нежитлових приміщень.

Далі – цікавіше. У 2006 році фірма “Консул” отримала від Управління державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва дозвіл на проведення реконструкції будинку на Верхньому Валу, 28/12, під торговельні та офісні приміщення. У 2008 році вже Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у місті Києві перереєструвала даний дозвіл з терміном дії до 15 вересня 2009 року.

Усе це попередньо підкріпила Київрада, коли у 2005 році видала рішення, згідно з яким фірмі “Консул” на 15 років передано земельну ділянку для будівництва (реконструкції), обслуговування та експлуатації будівлі торговельного та офісного призначення на вулиці Верхній Вал, 28/12 літера А. Пізніше ця фірма навіть отримала договір оренди зазначеної земельної ділянки.

Щоправда, згідно Реєстру юридичних та фізичних осіб, у серпні 2014 року стосовно фірми “Консул” була порушена справа про банкрутство. Це відбулося на підставі судового рішення про проведення санації боржника. Тоді ж керуючим санацією був призначений Андрій Конопля.

Напевне, все це спонукало столичних чиновників до повернення будинку по вулиці Верхній Вал, 28/12 літера А, до комунальної власності міста Києва. Зараз ця справа начебто перебуває на розгляді у прокуратурі столиці.

Як би там не було, а рішення Київради про передачу земельної ділянки на Верхньому Валу, 28/12, фірмі “Консул” ніхто не скасовував. І згідно цього рішення, тут мають бути торговельні та офісні приміщення.

І тут варто згадати про скандальний об’єкт, розташований якраз через дорогу від згаданої будівлі – так званий “бетонний Монстр на Подолі”. Це – ще один старовинний будинок, свого часу “отриманий” за традиційними київськими схемами і “реконструйований” до невпізнаності.

Коли зводили цей “офісний центр”, то, згідно усіх документів, він не мав бути вище 27 метрів, мовляв, історичний центр Києва. Втім, забудовник на очах у чиновників з мерії зводив свого монстра з бетону, висота якого врешті-решт склала майже 40 метрів. Ця бетонна коробка спотворила вигляд історичного Подолу.

Вже потім, коли зупиняти щось вже було пізно, під тиском киян у мерії почали казати, що не дозволять вводити в експлуатацію скандальну будівлю. Скандал з бетонним монстром на Подолі триває вже майже два роки.

Є ймовірність, що і на вулиці Верхній Вал, 28/12, може з’явитися таке ж одоробло, хоча поки що напевне про це сказати неможливо. “Схема” вже відпрацьована, як реагують київські чиновники – відомо. Тож столичній мерії не завадило б навчитися вчасно реагувати на незаконні дії забудовників, щоб не заводити ситуацію у глухий кут. Інакше по вулиці Верхній Вал, 28/12, цілком може з’явитися новий скандальний об’єкт, а столиця отримає черговий бетонний монстр, який потворить і без того захаращену історичну частину міста.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment