Чи в правильному напрямку рухається Україна?

Якщо почитати дописи в соцмережах, можна подумати, що переважна більшість українців вважає доконаним фактом Революцію гідності й зміну країни на краще в напрямку європейських цінностей. Але чи так це?

Засадничі цінності не лише Європейського Союзу, а загалом західної цивілізації – особиста свобода індивіда й повага до іншого. Але хто з адептів “перемігшої Революції гідності”, які під прапорами ЄС стояли на Майдані за свободу й проти тиранії, сам особисто шанує європейські цінності?

Дружна когорта “мистоялинамайданє” спершу дружно російськомовними коментарями цькує українськомовних за українськомовність, потім атеїстів за атеїзм, потім “Інтер” за російські серіали, а далі перекидається на… скажімо, на Монтян, бо вона сепаратистка, або на Шкляра – він не вважає Донбас Україною, чи на когось іншого, хто говорить українською і не вважає Порошенка спасителем України.

Дивно, але в країні “перемігшої Революції гідності” людина має менше гідності, ніж до революції. Зараз в Україні дискримінованих осіб стало в кілька разів більше, ніж було за “злочинної панди”. Тепер російськомовні крикливі патріоти миттю задискримінують будь-кого: українськомовного “вишиватніка” за небажання говорити мовою окупанта, атеїста за небажання вірити в єврейські казочки, ліберала за відмову визнавати майдани єдиним шляхом політичного розвитку, – а після всього візьмуть собаку, виведуть його в парк “на прогулянку”, де він залишить після себе характерні купки, потім покурять у під’їзді, проїдуть дитячим візком по ногах людині в черзі, і все це – з синьо-жовтою стрічкою на сумочці і без жодного українського слова на вустах…

Хотілося б запитати єврореволюціонерів, чи впевнені вони, що Європа в тому напрямку, куди прямує Україна, але… Боюся, що й мене дискримінують за національною ознакою. А ще я українськомовний атеїст і не розділяю захвату від “побудови єдіної страни”. Тому… Не питатиму.

Володимир Криницький

За темою:

Leave a Comment