Чорногорський фахівець оцінив дії Москви в питанні автокефалії Київського патріархату

Не видно ніяких ознак того, що Московський патріархат змінить свою поведінку і ставлення до автокефалії української церкви.

Чорногорський фахівець оцінив дії Москви в питанні автокефалії Київського патріархату - image Jovanovic on https://kyivtime.co.ua
Слободан Йованович, співзасновник і активіст “Чорногорського руху”, журналіст, громадський діяч
Таку думку чорногорський журналіст, співзасновник “Чорногорського руху” Слободан Йованович висловив у коментаріКиївському часу“.

Російська і Сербська церкви опираються втраті “своїх” територій, намагаючись зберегти фінансові джерела й політичний вплив у інших державах, каже фахівець.

Саме з цих причин після розпаду СРСР дійшло й до конфлікту між Вселенською патріархією і так званим “Третім Римом”.

“У середині 90-х навіть сталося припинення молитовного спілкування між РПЦ і Константинополем. Вселенський патріарх прийняв під свою юрисдикцію православні єпархії Естонії, які вийшли зі складу РПЦ”, – нагадує пан Йованович.

До гострих конфліктів між Константинополем і Москвою з питань організації церков поза державними територіями доходило і в інші періоди, зокрема в 2002-2004 роках. І зараз немає абсолютно ніяких ознак того, що вони можуть змінити своє ставлення і свою поведінку.

“Зрозуміло, що проблеми між православними церквами виникають через питання юрисдикції, канонічного права й зловживання ним з боку церков, які неканонічно використовують своє становище й заперечують територіальний устрій. Але ознак змін у поведінці РПЦ і СПЦ не видно”, – підсумовує чорногорський експерт.

Слободан Йованович – журналіст з багаторічним досвідом, громадський діяч, прибічник самостійності Чорногорського православ’я (Чорногорська православна церква зараз перебуває в такому ж становищі, як і українські церкви). Пан Йованович пильно стежить за подіями в Україні, особливо за міжцерковними взаєминами.

За темою:

Leave a Comment