Чавунні чи сталеві? Які котли кращі

Коли ми підбираємо твердопаливний котел для будинку серед безлічі моделей, представлених в магазині pelletshome.com.ua, треба чітко усвідомлювати декілька речей.

Чавунні чи сталеві? Які котли кращі - image 3 on https://kyivtime.co.ua

Опалювальне обладнання має точно відповідати об’єму приміщення за потужністю, повинно мати стільки автоматики, скільки потрібно, повинно працювати на паливі, яке для нас найбільш доступне. А крім того, слід визначитися з матеріалом, з якого зроблена топка та основні компоненти котла — чавун або сталь.

Котел сталевий твердопаливний

Сталеві моделі котлів збирають на виробництві методом зварювання. Пластини та труби, усі компоненти, яким належить працювати в умовах високих температур, виготовляють з вогнетривкої сталі різної товщини. Матеріал відмінно витримує високотемпературні навантаження та перепади температур, які неминуче виникають в процесі експлуатації.

Крім марки сталі, яка має бути указана в документації, важлива товщина. Оптимальна для сталевого котла становить від 4-5 мм. Дуже важливо розуміти, що на ККД котла впливає якість теплоізоляції між теплообмінювачем та зовнішнім корпусом. Такі котли можуть мати верхній або нижній спосіб горіння, можуть мати більш складний, або більш простий спосіб димовідведення.

Плюси сталевих котлів:
-Ударовитривалість, що важливо, правда, тільки за умов транспортування.
-Менш чутливі до перепадів температур, особливо різких та у великому діапазоні.
-Досить високий коефіцієнт корисної дії.
-Невелика ціна.

Щодо мінусів, то вони мають менший строк служби, та інколи можуть прогорати.

Чавунні чи сталеві? Які котли кращі - image 5 on https://kyivtime.co.ua

Котли чавунні

Усі моделі чавунних котлів виробляють методом виливання з високовуглецевих сортів чавуну. Потужність котлу залежить від кількості секцій, а кількість їх закладається в процесі виробництва і змінюватись вже не може на відміну від сталевого котла. Втім, за необхідністю секції можна знімати, обслуговувати, заміняти, або ремонтувати.

Завдяки особливостям процесу збірки та матеріалу, а також конструктивним особливостям, ціна їх трохи більша за сталеві, але вони мають деякі переваги:
-Чавунний котел прослужить не менше 25 років без ремонту за умов правильної експлуатації.
-Досить висока стійкість до корозії, через це вони отримують гарантію на теплообмінник на 10-15 років в залежності від виробника.
-Майже не утворюється накип на поверхні теплоносія.
-Ремонтопридатність без зварювання та інших складних технологій.
-Менші розміри за тотожної потужності у порівнянні зі сталевими.

До недоліків таких котлів відносять низьку стійкість до ударів, менш ефективний ККД, крім того, вони не люблять різких перепадів температур.

 • 49
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  49
  Shares

За темою: