Будівництво Подільського мосту: прокуратура заявила про нові підозри керівнику КП, генпідрядникам та підрядникам

Як розповіли у столичній прокуратурі, слідство встановило, що у квітні 2017 між КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та генпідрядником укладено договір генпідряду щодо виконання робіт на Подільському мостовому переході через р. Дніпро у Києві.

На виконання цього договору у листопаді 2019 року генпідрядник залучив підрядні організації для надання послуг з використання найманого нестандартного обладнання з операторами (машиністами та допоміжним персоналом), включаючи переміщення важких вантажів та інші допоміжні послуги.

Надалі, упродовж 2020 року, на підставі підписаних актів здачі-приймання виконаних робіт з бюджету були перераховані кошти на загальну суму близько 148 млн грн.

При цьому, стверджують у прокуратурі, посилаючись на висновок комплексної судової будівельно-технічної експертизи, що виконання робіт на вищезазначену суму не підтверджується документально та фактично.

Крім того, упродовж серпня-листопада 2020 року між замовником будівництва, генпідрядником та підрядниками складено та підписано акти приймання виконаних робіт з улаштування антикорозійного захисту металевих елементів несучих конструкцій прогонової споруди мосту.

Водночас, відповідно до висновку експертів, кажуть правоохоронці, обсяги та вартість виконаних робіт не відповідають відомостям, зазначеним у документах. Сума завищення становить близько 1,8 млн гривень.

У зв’язку з викладеним, першому заступнику керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та керівнику генпідрядної організації повідомлено про нові підозри за новими встановленими епізодами за ч. 2 ст. 367 КК України та ч. 5 ст. 191 КК України відповідно.

Крім того, вручено повідомлення про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України двом керівникам підрядних організацій, які фактично були залучені для виконання робіт за завищеними цінами та обготівкування коштів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Читайте також: “Не дискредитуйте правоохоронний орган” – Кличко прокоментував заяви ДБР про корупцію у Києві

Нагадаємо, правоохоронці розпочали кримінальну справу через нібито розтрати при будівництві Подільсько-Воскресенського мостового переходу. У серпні перші підозри полетіли першому заступнику керівника КП “Дирекція з будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва” та керівнику генпідрядної організації. Силовики стверджують, що бюджету міста спричинено збитки на суму понад 4,5 млн гривень через неналежне виконання робіт з фарбування залізобетонних прольотних плит автопроїзду. Після цього міст кілька разів “розглядали” прокурори і експерти, а днями навіть задіяли водолазів.

Як повідомляв “ВК”, за останні місяці силовики обшукували офіси підрядника будівництва Подільського мостового переходу  та низку комунальних підприємствах столиці. Зокрема “Київзеленбуд”, приміщення КМДА та “Київавтодор”, знову “Київавтодор” та “Київводоканал“. Крім того, з обшуками прийшли до колишнього нардепа та соратника Кличка Артура Палатного.

Кличко назвав це дискредитацією себе особисто. А ще сказав, що “столичну владу так не кошмарили, навіть у махрові часи Януковича”. Також він вимагає від правоохоронців звіту по справам, які передала КМДА.

Сообщение Будівництво Подільського мосту: прокуратура заявила про нові підозри керівнику КП, генпідрядникам та підрядникам появились сначала на Великий Київ.

За темою: