«Аварійна» патрульна поліція: в чому причини?

Нещодавно МВС гучно відзначило третю річницю з дня створення патрульної поліції. Але слід визнати, що за час роботи патрульних ми значно частіше чуємо про ДТП, які сталися з вини або за участі патрульних на службових авто.

З останніх кричущих випадків – патрульні втопили авто в річці Нивці під час погоні за порушником правил. За десять днів до цього київські патрульні потрапили в аварію. У червні в Києві автомобіль поліції потрапив в аварію.

У чому причина такого зростання кількості аварій за участі патрульної поліції, намагалися розібратися журналісти “Київського часу” за участі експертів.

Тетяна Гуменюк (Український вісник): “Патрульні, на жаль, мають низький рівень підготовки з водіння і низьку відповідальність, яка сьогодні притаманна більшості.

Причини високої аварійності – недостатня підготовка й нестача особового складу, вважає Олександр Равчев.

“Спочатку була шалена аварійність, бо їх взагалі не вчили екстреному водінню. Просто видали машини й сказали: тепер доганяйте на швидкості порушників. А зараз основна причина – втома. Зміни по 12 годин. Багато нічних чергувань. Некомплект штату, через що немає нормального відпочинку”.

Реформа поліції в Україні не вдалася. Рівень очікувань в українців став дуже низьким. Росте лише критика реформи, зазначає політолог Валерій Клочок.

Причин, за яких реформа поліції не відбулася на очікуваному рівні, на думку експерта, кілька.

По-перше, поліція не виконує найголовніше завдання – захист прав і свобод громадянина. При цьому, зауважив політолог, громадяни повинні сприяти тому, щоб поліція виконувала це завдання в повному обсязі.

«Адже часто трапляється так, що ми доводимо свою позицію, яка є неправильною по відношенню до дій правоохоронних органів, і таким чином не забезпечуємо виконання ними ж їхніх посадових обов’язків», – зазначив Валерій Клочок.

Другим, не менш важливим чинником, політолог назвав недостатнє фінансування.

«На утримання Нацполіції в 2018 році виділено близько 24 млрд грн. Кількість штатних працівників, за офіційними даними МВС, складає близько 150 тисяч осіб. Якщо поділити цю суму (24 мільярди) на кожного працівника, то це складає приблизно 13,5 тисяч грн на місяць. І це і зарплата, і матеріально-технічне забезпечення тощо. І поліцейський фізично не в змозі виконати свої обов’язки в повному обсязі, тому що той об’єм правопорушень, який ліг на його плечі, – просто непосильний», – вважає Клочок.

 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою: