«Аваківська зброя» відтепер безконтрольна

МВС України не може надавати дані про кількість одиниць нагородної вогнепальної зброї, яку постійно вручає міністр Арсен Аваков військовослужбовцям і цивільним особам, оскільки облік таких нагороджень більше не ведеться.

Про це йдеться у відповіді МВС на інформаційний запит видання Українські Новини.

“У Міністерстві внутрішніх справ України ведення обліку нагороджених осіб, в тому числі за різними категоріями, не лише “Вогнепальною зброєю”, а якими-небудь іншими відзнаками ні якими нормативно-правовими актами не передбачено”, – йдеться у відповіді.

«Аваківська зброя» відтепер безконтрольна - image 12 on https://kyivtime.co.ua

Раніше статистику вручення “нагородних” пістолетів, автоматів і кулеметів публікував у соціальній мережі Facebook сам Арсен Аваков. За його словами, за 2014-2016 роки він власноруч вручив 1 322 “стволи”, лише близько 100 з яких дісталися цивільним особам.

За підрахунками журналістів, швидкість роздачі зброї міністром склала 32 “стволи” на місяць.

При цьому дані Авакова не збігаються із даними засобів масової інформації, яким вдалося роздобути частину інформації з його “нагородних списків”. Лише близько 15% з ідентифікованих нагороджених осіб виявилися військовослужбовцями, решта – цивільними особами з бізнесу, політики чи просто з оточення самого Авакова.

В пригоді із народним депутатом від “Народного фронту” Сергієм Пашинським з’ясувалося, що він стріляв у В’ячеслава Хімікуса зі зброї, подарованої йому міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

МВС тривалий час відмовляється надавати списки нагороджених, навіть після програних судів усіх інстанцій, які визнали інформацію про нагородження публічною. Протягом 2015-2017 років Українські Новини намагаються через суд домогтися опублікування переліку нагороджених іменною зброєю осіб у 2014-2016 роках. Агентство виграло суди першої, апеляційної та вищої інстанцій, але МВС так і не виконало рішення суду належним чином.

При цьому варто враховувати, що нагородна зброя є державною власністю. Відмова надавати інформацію про розпорядження держвласністю (хто є її кінцевим вигодонабувачем) є грубим порушенням норм Закону “Про доступ до публічної інформації”.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment