Апеляційний суд Київської області реабілітував петлюрівських отаманів

Вивченням архівної кримінальної справи з’ясовано, що вказані особи необґрунтовано засуджені за боротьбу за незалежність України.

Як повідомляє прокурора Київської області, за її заявою, внесеною у порядку ст. 7 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», рішенням Апеляційного суду Київської області реабілітовано петлюрівського отамана Київщини Артеменка-Орлика Федора Петровича та його побратимів Хоменка-Смутенка Якова Несторовича і Ногу Федора Архиповича, які чинили супротив комуністичному тоталітарному режиму, брали участь у збройних загонах Української Народної Республіки і боролися за незалежність України на початку ХХ століття.

На Київщині в 1920-1922 роках розпочали боротьбу проти більшовицьких загарбників загони під головуванням отамана Орлика у районі Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Ворзеля, Клавдієво, Бородянки, Тетерева, Радомишля, Іванкова, Димера, Чорнобиля, Фастова, Макарова, які атакували більшовицькі гарнізони та військові частини Червоної армії та проводили агітаційну роботу серед населення.

За свою діяльність постановою Київської губернської надзвичайної комісії від 26.02.1922 Артеменка-Орлика Федора Петровича, Хоменка-Смутенка Якова Несторовича та Ногу Федора Архиповича визнано ворогами радянської влади, невиправними бандитами та засуджено за ст. 58, ст. 68 ч.ч. 1,2 ст. 76 Кримінального кодексу УРСР 1922 року до вищої міри покарання – розстрілу.

Вивченням архівної кримінальної справи з’ясовано, що вказані особи необґрунтовано засуджені за боротьбу за незалежність України, яка проявилась в участі і керівництві озброєними загонами УНР, а також у боротьбі проти більшовицької влади в інший спосіб.

За темою:

Leave a Comment