З Лаври виженуть структури, що не мають стосунку до церкви

Настоятель Києво-Печерської Лаври владика Павло (Петро Лебідь) має намір виселити з території Лаври структури, які не мають відношення до історії церкви. Про це він розповів в інтерв’ю виданню vesti.ua, відповідаючи на запитання, як він бачить розвиток Лаври в майбутньому.

 


 

“Хочу виселити структури, які не мають відношення до історії церкви”, – сказав настоятель.

 

При цьому, за його словами, Музей друкарства має відношення до монастиря, “адже загальновідомо, що саме в Києво-Печерській Лаврі починалося перше регулярне книгодрукування в слов’янському світі”.

 

“А Інститут підвищення кваліфікації (тепер він називається Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв), “Танцююча блоха” (так називають у народі Музей мініатюр народного умільця Сядристого), Музей театру, Інститут прикладного мистецтва – все це дуже далеко як від монастиря, так і від заповідника. Адже заповідник називається “Музей “Києво-Печерська Лавра”. Я хочу, щоб монастир був монастирем”, – сказав Лебідь.

 

“Що стосується лікарні, яка знаходиться тут (йдеться про інфекційну лікарню, в якій в тому числі знаходяться ВІЛ-інфіковані – ред.), то я висловив свою думку: їй тут не місце. Однак я нікого з хворих і лікарів виганяти не збираюся, їм повинні підшукати гідне приміщення”, – підкреслив настоятель.

 

Він також зазначив, що поки не бачив переліку з 75 об’єктів на території Лаври, які міністерство культури нещодавно передало УПЦ МП.

 

Олександр Бригинець, реагуючи на заяву настоятеля Павла, зазначив, що Настоятель Києво-Печерської Лаври владика Павло не має права робити заяви про виселення з її території структур, які не мають відношення до історії церкви, бо власником святині є держава і його плани не мають законної сили.

 

«Але, в той же час, якщо настоятель Павло робить такі заяви, то чи не означає це, що близький до в лади служитель церкві, знає більше, ніж ми з вами?», – висловив припущення О.Бригинець.

 


 

Джерело: i-pro.kiev.ua

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Телеграм-канал Мова й історія

За темою:

Leave a Comment