Як економити на використанні електроенергії

Підвищення тарифів на використання усіх без винятку енергоносіїв болюче відбивається на сімейних бюджетах українців.

На відміну від європейських споживачів, заробляють українці копійки, і з цих копійок мають оплатити електроенергію, водопостачання, опалення, газ та інші комунальні послуги.

Значну частину цих платежів становить плата за використану електроенергію. Тому постає важливе питання: як споживати електроенергії менше, менше за неї платити, не втрачаючи якості життя?

Про встановлення економних світлодіодних чи люмінісцентних ламп знають усі. А що ще можна зробити для економії? Адже скорочення споживання електроенергії пов’язане не лише із окремими побутовими приладами. В процесі економії бажано задіювати всю оселю. Ось декілька порад, які допоможуть зменшити суми в рахунках за електроенергію.

Подовжувач для вимкнення електроніки

Подовжувач з захистом від замикання і кнопкою вимкнення полегшує вимикання електроніки. Навіть вимкнений телевізор, кабель якого приєднаний до розетки, споживає певну електричну потужність. те саме з комп’ютером та іншими приладами. Вмикайте їх у мережу через подовжувач із кнопкою вимкнення, і ви зможете легко відключати всі прилади зразу, а не кожен прилад окремо наприкінці дня.

Вимикайте зарядні пристрої

Економія від цього невелика, але “копійка до копійки”. Не залишайте зарядних пристроїв від телефонів, ноутбуків, планшетів увімкненими, коли техніка не заряджається. Виймайте їх з розетки до моменту безпосереднього підключення техніки для зарядки. Підключені до каналу живлення, зарядні пристрої споживають електроенергію навіть у той час, коли техніка не заряджається.

Спробуйте розетки з таймерами

Користуйтеся розетками з таймерами для відключення телевізора та інших приладів, які не потрібні вночі.

Кондиціонування

Влітку вимикайте кондиціонер і відчиняйте вікна вночі, якщо це безпечно. За потреби можна ставити на вікно вентилятор, який подаватиме прохолодне повітря до спальні, споживаючи при цьому набагато менше електроенергії, ніж кондиціонер. Альтернативним варіантом може стати також вентилятор, встановлений біля ліжка.

Вентилятор на стелі

Стельовий вентилятор сприятиме зниженню температури повітря у середньому на 4-6 градусів. При цьому він використовує набагато менше електроенергії, ніж кондиціонер.

Перевірте вікна

Старі вікна завжди мають щілини, через які взимку проникають холодні вітри, а влітку надвір виходить прохолодне повітря. Перевіряйте свої вікна щороку, за потреби закриваючи щілини. Якщо ви плануєте суттєво підвищити енергоефективність своєї домівки, подумайте про встановлення склопакетів замість старих шибок. Склопакети створюють природний шар ізоляції, зберігаючи тепло спальні взимку і прохолоду протягом літа.

За допомогою енергоефективних заходів можна одночасно і заощадити кошти, і підвищити комфорт завдяки використанню сучасних матеріалів, приладів, енергоефективного ремонту.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Телеграм-канал Мова й історія

За темою:

Leave a Comment