Урядовий конфлікт у Сербії: міністр оборони проти зовнішньої політики держави

Міністр оборони Сербії Александар Вулін публічно висловив сумнів у правильності нинішнього зовнішньополітичного курсу держави.

Урядовий конфлікт у Сербії: міністр оборони проти зовнішньої політики держави - image Tan2018-5-16_145919597_0 on https://kyivtime.co.ua
Міністр оборони Сербії Александар Вулін. Фото: Танjуг

Зокрема, Вулін заявив, що коли для ЄС ключове питання – визнання Сербією незалежності Косова, якщо висуненням таких умов ЄС шукає підстави відмовити Сербії у членстві, то слід міняти напрямок зовнішньої політики.

Таку думку Вулін висловив, коментуючи заяву голови делегації ЄС Сема Фабріці про те, що проблема Косова – ключова для вступу Сербії у ЄС, інформує “Танjуг“.

“Якщо Європейському Союзу важливі не наша економіка й демократія, наші зусилля у подоланні мігрантської кризи, наша політика миру й стабільності для всього регіону, якщо ключове – тільки питання Косова, значить, прийшов час подумати про зміну пріоритетів нашої зовнішньої політики”, – заявив Александар Вулін 20 травня.

Сьогодні на цю заяву відреагувала прем’єр-міністр Сербії Ана Брнабич.

За її словами, стратегічна мета Сербії – вступ до Європейського Союзу, і від цього шляху країна не відмовиться.

“Ми маємо свій курс, знаємо свою стратегічну мету, а це – Європейський Союз, і ми до неї ідемо, і наш курс неодноразово підтверджений”, – сказала пані Брнабич, додавши, що міністр Вулін має право на свою думку, але вона не вплине на зовнішню політику держави.

За темою:

Leave a Comment