У Києві можуть посилити відповідальність за куріння у заборонених місцях

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних і міжнародних зв’язків депутати погодили звернення до Верховної ради України й Кабінету міністрів України щодо посилення відповідальності за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

Чинне законодавство визначає перелік місць, де куріння заборонено. Проте дуже часто цими заборонами нехтують.

Для покращення ситуації розроблено проект рішення, який пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення і Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. У змінах запропоновано значне підвищення штрафів за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях.

“Законодавство є і певним чином воно працює, але практика його використання довела, що недобросовісним власникам ресторанів простіше заплатити штраф у 1700—5000 гривень, і далі порушувати цю норму, створювати людям незручності. Тому ми ініціюємо значне підвищення цих штрафів — у 50–100 разів. Адже лише розмір стягнення може стати суттєвим обмежувальним фактором у порушенні даної норми, бо саме мінімальні штрафи і створюють ті проблеми, які відчувають мешканці будинків, де розташовані заклади харчування, в яких можна курити, в тому числі кальяни”, – зазначає автор проекту рішення, депутат Київської міської ради Алла Шлапак.

Проект рішення розглянуть на пленарному засіданні Київради.

Окрім того, міський голова Києва Віталій Кличко на засідання Асоціації міст України висловився проти зниження акцизного збору з роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Кличко стверджує, що так міста втратять значну частку доходів у місцеві бюджети.

Зазначимо, що поступове підвищення акцизних зборів з продажу тютюнових виробів спричинило зниження поширеності куріння серед молоді на 28%.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment