У КМДА почалася системна «зачистка» корупціонерів

У вівторок, 5 вересня, Київська міська державна адміністрація відзвітувала про черговий затримання чиновників, спійманих на хабарі.

За останні півтора місяця це вже як мінімум третій випадок вдалого взаємодії київської влади і правоохоронців в сфері боротьби з корупцією. При цьому в Генпрокуратурі відзначають, що антикорупційні заходи проходять за активної підтримки мера Києва Віталія Кличка. Таким чином можна говорити, що в столиці почалася системна «зачистка» корупціонерів.

Так, ще 24 липня стало відомо про затримання хабарника, який одержував неправомірну вигоду за «кришування» нелегальних МАФів. Підозрюваний – заступник начальника комунального підприємства «Київське спадщина» – був спійманий на гарячому співробітниками управління Департаменту захисту економіки в місті Києві спільно з Прокуратурою Автономної Республіки Крим та з управлінням з питань запобігання та виявлення корупції апарату виконавчого органу Київської міської ради.

Як повідомлялося, він отримав від представника приватного підприємця неправомірну вигоду в сумі 30 тис. Гривень, а також зажадав сплати зазначеної суми щомісяця за розміщення і не перешкоджання діяльності шести тимчасових споруд торговельного призначення на території Солом’янського району столиці. Причому, вже тоді в КМДА пообіцяли, що не мають наміру зупинятися, і продовжать «чистку рядів» від хабарників і корупціонерів, визнавши, що серед представників влада міста на різних рівнях ще залишилися люди, ласі до неправомірної вигоди.

Наступний епізод боротьби влади Києва з корупцією стався менш ніж через місяць – 18 серпня. У цей день оперативниками Управління захисту економіки в місті Києві, Департаменту захисту економіки Національної поліції України та слідчими прокуратури АРК, за сприяння Управління з питань запобігання та виявлення корупції апарату КМДА був затриманий під час отримання хабара голову конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення вакантних посад керівників навчальних закладів міста Києва. Причому, затриманий виявився помічником одного з народних депутатів і членом Громадської ради при КМДА.

Як повідомили в правоохоронних органах, за 90 тис. Гривень неправомірної вигоди він пообіцяв викладачеві ліцею сприяти в призначенні того на посаду директора загальноосвітнього навчального закладу.

Про те, що в Києві почалася системна боротьба з корупцією, стало зрозуміло 5 вересня, коли влада оголосила про чергові викриття нечистих на руку чиновників. Зокрема, затриманий був начальник Управління адміністративного та господарського забезпечення Київради Ігор Сабадаха, який вимагав від представника товариства з обмеженою відповідальністю хабар у сумі 24 тис. Гривень в якості застави та квартальної оплати (7 тис. Гривень щомісяця).

Другий затриманий – посередник – завідувач господарством підконтрольного комунального підприємства «Госпкомобслуговування» передав останню частину хабара в розмірі 7 тис. Гривень. Хабарі чиновники вимагали за надання в оренду приміщень виробничо-складської бази КП «Госпкомобслуговування» в Голосіївському районі Києва і за підписання договору зберігання майна. Причому, офіційна вартість зазначених послуг склала 1 тис. Гривень на місяць і виплачувалася окремо. У КМДА також зазначили, що в схемі брав участь ще один посередник.

Операція проводилася Управлінням з питань запобігання та виявлення корупції КМДА спільно з Управлінням захисту економіки КМДА і Нацполіціей під процесуальним керівництвом столичної прокуратури.

«Серед затриманих – двоє посадових осіб КМДА: завідувач господарством КП« Госпкомобслуговування »і начальник Управління адміністративного та господарського забезпечення Київради. Вони затримані в рамках спільних з мером Києва дій з протидії корупції », – підкреслив Луценко.

Слід зазначити, що правоохоронці гідно оцінили нарощування київською владою темпів боротьби з корупцією. Зокрема, вже 5 вересня про це у своєму Facebook написав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Телеграм-канал Мова й історія

За темою:

Leave a Comment