Суркіс оголосив війну Федерації футболу

Останнім часом з’явилася нова тенденція в українському футболі. А саме – війна «Динамо» проти ФФУ. Почалося все з відмови киян їхати до Маріуполя і продовжується до цього дня.

Причини тодішньої поведінки «Динамо» взагалі не зрозумілі. Чистої води шкідництво, при чому самим собі в першу чергу. Чим далі, тим було ясніше, що відступати ніхто не хоче. Брати Суркіси вперлися і «Динамо», єдине з усіх команд УПЛ, не з’явилося на гру в Маріуполь.

Репутаційні втрати були великі – від рішення Суркісів відреклися навіть ультрас клубу, які висловили бажання їхати до Маріуполя. На братів обрушилася вся футбольна громадськість, а глава Маріупольської федерації футболу назвав Суркіса-старшого (так як де-факто в «Динамо» і понині завідує він) «головним футбольним сепаратистом». Підхопили його слова і вболівальники по всій Україні. Під час матчу Україна-Хорватія на трибуні був вивішений банер з текстом: “Scurkis SEPAR . Ма ріуполь – це Україна. “. Потім, полотно початок кочувати зі стадіонів України. Спочатку з’явилося в Кропивницького на матчі «Зірки», потім в Маріуполі. На трибунах в Харкові з’явився схожий банер: «бабака іс – зрадник. Маріуполь – це Україна “. Швидше за все – це новий флеш-моб в українському футболі і банер буде спливати під час кожного туру УПЛ на якомусь із стадіонів.

Ображений вчинком столичного клубу, Журавльов (глава маріупольського футболу – прим.авт) справа так не залишив. Він подав запит в ФФУ і виявив, що під час пролонгації повноважень Григорія Суркіса в УЄФА не було ні листів колективних членів федерації, ні рішення Виконкому про його висунення на другий термін. Іншими словами – Україна Суркіс не висувала. Журавльов написав офіційний лист на ім’я Олександра Чеферін з проханням провести перевірку і з’ясувати – на підставі яких документів Григорій Михайлович переобирався. А в Печерській прокуратурі, тим часом, за фактом звернення маріупольського чиновника завели кримінальну виробництво за статтею «підробка документів, печаток, бланків», яка має на увазі покарання на строк до 3-х років позбавлення волі.

За інформацією деяких джерел, Суркіс намагається якомога швидше закрити справу через зв’язку в Печерській прокуратурі, проте поки що марно. Разом з тим: «Краща оборона – це напад». Керуючись саме цією фразою, Суркіс діє сьогодні. За «темниками Васильєва» (словосполучення, відоме з часів Адміністрації Президента під керівництвом Медвудчука, коли ЗМІ лунали вказівки щодо подання тієї чи іншої інформації. Займався процес Сергій Васильєв – прим. Авт ) почалися інформаційні вкидання на чиновників з Будинку Футболу, щоб відвернути увагу від кримінального переслідування віце-президента УЄФА.

Так, наприклад, весь минулий тиждень ЗМІ один за іншим передруковували інформацію про нібито кримінальній справі щодо голови КДК Андрія Шумилова. Однак він офіційно заявив, що не є фігурантом кримінальних проваджень. На відміну від самого Суркіса. Від кого виходять новини – здогадатися неважко. Чи не першим сайтом, де з’явилася інформація по Шумилову, був ресурс dynamo.kiev.ua. І все це відбувається якраз напередодні розгляду апеляції «Динамо» по Маріуполю.

Таким чином, за рахунок тиску на Будинок Футболу, Суркіс-старший намагається вирішити відразу кілька завдань:

1. Відвернути увагу від кримінального переслідування

2. Зіпсувати імідж федерації футболу за принципову позицію по матчу з ФК «Маріуполь».

3. Надати тиск перед розглядом апеляції ФК «Динамо» і вплинути на рішення.

4. «Заглушити» ще одну малоприємну інформацію – «Динамо» Київ має заборгованість перед ФК «Базель» в розмірі 4,500 000 євро. А значить, незаконно виступає як в УПЛ, так і в Лізі Європи.

Остання новина і зовсім стала громом серед ясного неба. Якщо інформація про борги підтвердиться, то це буде найгучніший скандал з часів «Шуб для Лопеса Ньєто». В УЄФА вже відреагували і написали листа до ФФУ, в якому висловили стурбованість тим фактом, що незважаючи на величезні борги, клуб пройшов атестацію і отримав ліцензію на виступ у сезоні 17/18. Однак, як виявилося, в звітних документах наданих «Динамо», інформації про заборгованості не було. Її просто приховали. За асоціацією з висуненням Григорія Михайловича в 2015-му, ланцюжок цілком зв’язується. Почерк той же – фальсифікація документів, підроблення і так далі …

До речі – це другий фінансовий скандал, пов’язаний з «Динамо» за останній рік. Точніше, з Суркісами. Раніше з’являлася інформація про те, що канал «2 + 2» повинен УЄФА понад півтора мільйона євро за трансляцію єврокубків в сезонах 13/15 років. Канал, де частина акцій належить братам Суркісам, повинен колосальну суму структурі. Де старший брат – віце-президент.

Загалом, динамівське керівництво обростає проблемами з усіх боків, тягнучи на дно разом з собою і великий бренд. І як агонія сприймаються сьогодні спроби облити брудом футбольних чиновників, ще й так незграбно. Атаки відбуваються саме на тих людей, хто пішов наперекір волі Суркісів. Разом з тим, якщо і підробка документів і борг телеканалу будуть доведені в судовому порядку, то «Динамо» може на довгий час залишитися без єврокубків, а Ігор і Григорій Суркіс – свободи.

Андрей Васид
Джерело: http://i24.com.ua/

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment