Що буде далі з «мовним» рішенням Київради? Коментар Юрія Сиротюка

Київська міська рада на сесії 20 квітня прийняла за основу проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації у мовній царині”.

Деякі ЗМІ, переважно проросійського спрямування, поквапилися оголосити, що столична влада заборонила в Києві російську мову, що за вживання російської касирів і офіціантів саджатимуть у тюрму тощо.

З огляду на те, що це свідоме перекручування фактів, наші читачі цікавляться: що ж далі? Чи вистачить Київраді сміливості ухвалити рішення в цілому, які можуть бути зміни й коли чекати розгляду в другому читанні?

З проханням прокоментувати перебіг роботи над проектом рішення ми звернулися до його автора, депутата Київської міської ради від ВО “Свобода” Юрія Сиротюка.

– Сам факт, що проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині” підтримала вся Київська міська рада в повному обсязі – “за” проголосував 91 депутат – свідчить про підтримку й консолідовану позицію всіх фракцій. Це дуже рідкісний випадок, щоб депутати так масово підтримували проект рішення, – каже пан Юрій.

Семиденний термін подання правок депутатами вже минув, тепер правки мають розглянути постійні комісії Київради й управління правового забезпечення, після чого проект можна буде виносити на друге читання.

– Звичайно, одразу після прийняття проекту рішення в першому читанні почалася протидія антиукраїнських сил, включно з Кремлем – зокрема, МЗС країни-агресора оголосило, що в Києві намагаються заборонити російську мову, а слідом за цим найвищим рупором пропаганди доєдналися й інші перебріхувачі.

Голосування в першому читанні вселяє впевненість, що рішення буде ухвалено в цілому, хоча, звісно, слід ще подивитися, хто з депутатів які правки вніс на розгляд. Хоча я не уявляю, в якого Сірка вони позичатимуть очі, якщо після голосування “за” на другому читанні проголосують проти. Упевнено можу сказати, що 14 голосів фракції “Свободи” будуть “за”. У повному складі має проголосувати й фракція “Самопомочі”, думаю, що й “Батьківщина” також, – стверджує Юрій Сиротюк.

Від секретаря Київради прозвучало, що слід додати й конкретний механізм контролю за дотриманням рішення. Чи буде це якось реалізовано?

– Можу сказати, що проект навмисно розроблявся рекомендаційним, не репресивним, і максимально простим. На словах можна сказати що завгодно, а чи вніс пан Прокопів або фракція “Солідарність-БПП”, яку він представляє, доповнення до рішення – побачимо.

Щодо термінів, коли можна очікувати голосування в другому читанні – ми намагатимемося встигнути до травневої сесії Київради, але часу обмаль, тож найімовірніше, голосування відбудеться у червні, – підсумував пан Сиротюк.

Володимир Криницький

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment