Російські культурні центри причетні до терактів в Україні

Структури, які займаються психологічними, інформаційно-диверсійними кампаніями в Україні, не мають мати місця.

Так вважає депутат Київської міської ради Юрій Сиротюк. Відповідну заяву він зробив під час спілкування з “Радіо Свобода”.

“В умовах тотальної війни, де інформаційна складова, не військова компонента, займає надзвичайно важливу роль, дозволяти розгул російських спецслужб на території Києва й інших міст в умовах війни – не може дозволити собі жодна держава. Це надзвичайно велика розкіш. Ми ж розуміємо, хто сидить у цих центрах. В угоді прописано: це дипломати. Керують дипломати. Це ФСБешник з погонами, який організовує навколо себе свою агентуру, який, користуючись дипломатичною недоторканністю, може перевозити у своїх машинах зброю, який може займатися інформаційними спецопераціями.

Що роблять сьогодні США і Росія? Загострені відносини – обмежують дипломатичні контакти. Потрібно зупинити, денонсувати велику угоду про дружбу і співробітництво. Вона порушена в усіх пунктах – недоторканність кордонів, незастосування сили, не допомагати третім силам створювати бази. Й досі залишається чинною.

Треба обмежити на дипломатичному рівні відносини з Російською Федерацією. А я є прихильником припинення взагалі. У Києво-Печерській лаврі Гіркін сидів під час Майдану! І там ще ніхто не допитаний. Там були склади зброї «антимайдану». Звідти виходили організованими колонами вбивці.

Угода про культурне співробітництва підписана 28 лютого 1998 року. Вона пролонгується автоматично кожні 10 років. 28 лютого 2018 року автоматично буде пролонгована. Кабмін мав би за півроку повідомити Росію, що цього року не матиме чинності. Ми не проти культурного, наукового співробітництва, будь-яких контактів, ми проти того, щоб російська агентура так безперешкодно діяла на території України.

Немає адекватної політики України щодо своїх співгромадян і українців, які проживають на території Росії. Жодної політики по захисту українців українське посольство не проводить. Ні на території посольства, ні на території консульств, ні тим паче на території того так званого культурного центру, де час від часу співають Кобзон і Пугачова.

Я не хотів би, щоб Росія спекулювала, що ми закриваємо культурні центри. Ми закриваємо ці точки війни на території України. У Києві тільки за останні роки (тут недалеко, на Подолі розташоване це “Росспівробітництво”) величезні скандали за участі громадськості, коли намагалися презентувати книги, що “українцев нє било, нєт і бить нє может”, коли приходили відверто антиукраїнські діячі.

Ці відносини треба заморозити, тільки не казати, що це культурні відносини. Там сидять ті хлопці, які потім здійснюють вибухи в центрі міста. На початку війни як член Комітету з питань нацбезпеки і оборони я мав інформацію з обмеженим доступом про декількасот російських ГРУшників на території Києва. За три роки я не чув про жодного затриманого, жодного висланого, жодного посадженого в ізолятор СБУ! Тому й далі будуть вибухи, провокації”, – сказав Юрій Сиротюк.

Раніше повідомлялося, що в російській книжці, які фірма намагалася ввезти для продажу в Україні, прославляють Сталіна й стверджують про належність Києва до російської держави.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment