Рабинович: У нормальній державі вчителі та лікарі повинні отримувати стільки ж, скільки силовики

Рабинович: У нормальній державі вчителі та лікарі повинні отримувати стільки ж, скільки силовики - image foto-3 on http://kyivtime.co.ua

В Україні як в демократичній державі вчителі і лікарі повинні отримувати такі ж високі зарплати, як і співробітники правоохоронних органів.

Таку думку в ефірі телеканалу NewsOne висловив народний депутат України, лідер політичної партії «За життя» Вадим Рабинович.

На його думку, не може різниця між зарплатою поліцейського і вчителя складати десятки тисяч гривень.

«У мене завжди виникає дилема, коли мені кажуть, що детективи НАБУ отримують, скажімо, 30 тис., ну кілька десятків тисяч, в Генеральній прокуратурі – 30-40 тис. Говорять, що вони повинні отримувати більшу зарплату, інакше вони не можуть добре зробити свою роботу. Тепер у мене виникає питання. Скажіть, будь ласка, а лікарю не треба платити більшу зарплату? Він може за маленьку все робити? А вчителю не треба? Я вважаю, що в країні все повинно розвиватися гармонійно. Не може такого бути, щоб було заздалегідь обумовлено, що прокурори, судді, військові, співробітники нових антикорупційних органів будуть добре працювати, тільки якщо їм платити 30-40 тис. Вони кажуть, що такі зарплати потрібні, щоб працівники цих відомств змогли встояти перед спокусою у вигляді хабара. Спокуса не може бути стимулом зарплати!» – впевнений політик.

Крім того, парламентарій прокоментував заяви влади про те, що без хорошої заробітної плати професіонали, співробітники з досвідом роботи не підуть працювати у новостворені відомства, а прийдуть туди тільки дилетанти.

«Скажіть, будь ласка, а владу не хвилює, коли дилетант буде лікарем? А дилетант, який вчитиме українських дітей, їх не хвилює? Нам весь час здається, що ми одномоментно можемо щось вирішити. На мою думку, що ти будуєш, туди ти найбільше і вкладаєш. Якщо ми будуємо поліцейську державу, ми вкладаємо в поліцію і в інших силовиків. А якщо ми будуємо демократичну державу, де вчитель, і будь-який інший професіонал, такий же поважна людина, як і поліцейський, тоді це зовсім інше. Я не розумію, чому вчителі отримують 2-3 тис. гривень, а поліцейські 30-40 тис. Чому така різниця в зарплатах? В першу чергу 30 тис. треба платити вчителю, тому що правоохоронці, як ми бачимо, все одно нічого не роблять, а вчитель хоча б вчить», – зазначив народний депутат.

Вадим Рабинович підкреслив, що не дивлячись на нові антикорупційні органи, корупція в країні як і раніше процвітає. За його словами, ніякі величезні зарплати не втримають антикорупціонерів від хабарів, тому не варто робити з правоохоронців «ікону».

«Звичайно, результату боротьби з корупцією як не було, так і немає. Немає посаджених корупціонерів і повернутих грошей. Пріоритети нашої країни сьогодні – нескінченне годування Нацполіції, НАБУ, НАПКА та інших правоохоронних органів з примарною метою, що вони колись переможуть корупцію, але вони сьогодні, вже отримуючи по 30-40 тис. зарплати, виписують собі премії по 100 тис. Корупція як була, так і є. Тому, може, є сенс вкластися у лікарів, вчителів, інженерів, робітників. Я не проти правоохоронців, без них дуже погано жити. Я говорю про те, що не варто робити з них фетишів і ікону. Вони такі ж прості люди, як всі інші. І ніяка величезна зарплата не втримає їх від хабарів», – підсумував лідер партії «За життя».

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою: