Полякам варто розібратися, з ким вони мають справу

Відносини між Польщею і Україною знову переживають не найкращі часи. За нашим західним кордоном все частіше звучать сентенції, що краще помиритися з росіянами, ніж поступатися українцям.

Але чи добре усвідомлюють польські діячі глибину й складність взаємовідносин з офіційною Росією?

Польща висуває претензії Україні щодо нашої політики історичної пам’яті. Претензії зрозумілі й часом обґрунтовані. Але невже польські партнери вважають, що з Росією таких проблем не буде?

Наведемо лише один приклад: слова російського посла в Варшаві Сергія Андрєєва в інтерв’ю RT, опубліковані російськими ЗМІ саме сьогодні, в так званий «День російської єдності», коли в РФ відзначають вигнання поляків з Москви в 1612 році.

Посол Андрєєв у своєму інтерв’ю говорив, зокрема, про польське законодавство щодо декомунізації. Для поляків цей закон – нормальний документ, покликаний впорядкувати питання історичної пам’яті, очиститися від минулого. До речі, українцям поляки в цьому праві відмовляють. Але зараз не про це. Річ у тому, що й росіяни не вважають, ніби поляки мають право на свою декомунізацію. Ось що про це говорить посол Андрєєв:

«У самому законі не згадуються пам’ятники радянським воїнам-визволителям, подячні пам’ятники Червоній Армії, але в пояснювальних документах, в заявах депутатів в ході обговорення поправок було недвозначно заявлено, що пам’ятники радянським солдатам поза місцями військових поховань сприймаються польською владою як пропаганда комунізму. І це те, з чим ми не згодні».

Посол визнає, що в загальній історії Росії і Польщі були складні проблеми. І при цьому знову заявляє:

«Фундаментальний факт: Польща була врятована Червоною Армією, і сьогодні існує завдяки людям, на честь яких поставили ці пам’ятники. Війна з історичною пам’яттю абсолютно неприйнятна для нас. Ми ніколи не погодимося з такою логікою».

Посол вважає, що саме Польща відповідальна за труднощі у вирішенні складних міждержавних питань. Росія ж, на його думку, всіляко намагалася «йти назустріч польським партнерам для взаєморозуміння». І додає, що «зараз, в нинішніх умовах, це безглуздо».

Дорогі читачі, чи не повторює в точності риторика пана російського посла слова багатьох польських політиків на адресу українців як народу і України як держави?

Євген Шкодун

 • 38
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  38
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment