Київрада планує заборонити російське програмне забезпечення

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами депутати підтримали проект рішення, який передбачає вжиття заходів з кібербезпеки.

Відповідний документ пропонує заборонити використання програмного забезпечення і телекомунікаційного обладнання, розробленого й виготовленого російськими компаніями.

Заборона поширюватиметься на місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування і комунальні підприємства, установи й організації.

Відповідно до проекту рішення, протягом цього року виконавчий орган Київської міської ради (КМДА) має розробити й впровадити вітчизняні програмні продукти, якими будуть користуватися органи місцевої влади та комунальні підприємства. При цьому витрати з міського бюджету не потрібні.

“Це не потребує додаткових фінансувань. Витрати програмного забезпечення складаються з двох частин — це фактично, коли воно продається, тобто продаж ліцензії, а потім щорічне обслуговування, тобто російські програми щорічно забирають гроші з нашого бюджету. Ми уже маємо досвід — коли були заборонені російські антивірусні програми, ми тоді використали зарубіжні аналоги. Наразі ми плануємо застосувати конкурентний перехід, створити власне ПЗ. І витрати на впровадження програми будуть навіть меншими, ніж її річне обслуговування. Відповідно Київ нічого не втрачає”, – зазначають розробники програмного забезпечення.

Також місто має намір забезпечити технічний і криптографічний захист інформації у сфері житлово-комунального господарства. До кінця року заплановано створити загальноміську систему нарахувань за ЖКП.

“Наразі у нас безліч платіжок, і не тільки люди похилого віку, а й ми губимося кому, за що і скільки платити. Головний інформаційно-обчислювальний центр готовий організувати єдиний платіжний документ, щоб принаймні хоч в електронному вигляді можна було заплатити один раз зі свого кабінету”, – розповів керівник Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій КМДА Юрій Назаров.

Постійна комісія Київради з питань транспорту, зв’язку та реклами підтримала проект рішення і доручила Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій провести інвентаризацію програмного забезпечення, яке застосовується в Київраді й КМДА, розробити й подати на погодження комісії план заходів щодо впровадження вітчизняного програмного забезпечення для потреб місцевих органів влади.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment