Економіст: Нинішня панівна верхівка має обрати один із двох шляхів

Якщо не приймемо закон про антикорупційний суд, не отримаємо грошей від МВФ. Їх позиція дуже жорстка.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії.

“У започаткованій 2015 року програмі Фонду для України є великий антикорупційний компонент. Це правильно з економічної точки зору. Раніше займалися заліковуванням. Збили температуру, помазали маззю — і ніби здоровий. А країну зсередини поїдають паразити. Живляться тим, що є в тілі. Треба вилікувати корупцію і припинити цей постійний цикл, коли живемо від програми до програми Міжнародного валютного фонду”, – пояснив він.

Україна не одна така. Наприклад, Шрі-Ланка мала 16 програм МВФ за останні 35 років. Такі країни не стають заможними, вважає експерт.

“Нинішня панівна верхівка має обрати один із двох шляхів. Або зруйнувати систему безкарності для самих себе, до якої звикли за роки незалежності. Або 2019-го країна потрапить у жорстку фінансову кризу. Таку, як у 2014-2015 роках. Це вб’є їх політично.
Вони намагатимуться прийняти щось правильне за формою. Але в останню ніч, наприклад, спробують запхати в закон якусь “дірку”. Це зробить Антикорупційний суд нефункціональним – як Національне агентство з питань запобігання корупції, що створювали як частину незалежних антикорупційних органів. Національне антикорупційне бюро працює, а НАЗКв результаті ні”, – говорить Гліб Вишлінський.

Найкращий варіант – створити дійсно незалежний Антикорупційний суд, наголошує економіст.

“Навіть якщо він почне працювати після президентських виборів. Якщо в останню ніч засунуть якусь дірку для політичного контролю над судом, то за годину може бути заява від Великої сімки, і МВФ на жодні компроміси не піде. І слава Богу”, – додає він.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment