До Києва приїде відомий хорватський письменник

За участі відомого хорватського письменника Зорана Жмирича в столиці України заплановано кілька цікавих заходів.

До Києва приїде відомий хорватський письменник - image pxl_120104_885 on https://kyivtime.co.ua
Зоран Жмирич. Фото: MojaRijeka.hr

Цього року в Україні виходить найвідоміший роман Жмирича “Блокбастер“, у якому йдеться про події югославських воєн початку 1990-х років.

Так склалося, що саме ця тема, на жаль, дуже актуальна для українців. Тому презентація роману відбуватиметься у формі обговорення теми “Майбутнє без війн”, в якому візьме участь ще один письменник – українець Володимир Рафєєнко, а також заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, журналісти й читачі.

Захід відбудеться 31 травня 2018 року з 14:00 до 14:45 в кафе “Європа” у Мистецькому Арсеналі. Організовує дискусію видавець роману – харківське видавництво “Фабула“.

До Києва приїде відомий хорватський письменник - image Blokbaster_obl_3D-522x780 on https://kyivtime.co.ua“Коли вже рукопис був готовий, мої друзі, які його читали найперші, радили мені не видавати цієї книжки, бо матиму проблеми. При владі були представники правих партій, для кого війна залишається мало не святинею, якої не вільно засуджувати. Але мене й далі гризло запитання: «Що ж нас спонукає до важливих життєвих рішень?» На щастя, роман вийшов друком, і мав хороші відгуки. Оскільки в тексті чітко не визначено приналежність героїв до якоїсь зі сторін, роман добре прийняли навіть у Сербії, яка воювала з Хорватією. Вірю, що і українські читачі книжку оцінять. Біль і біда не мають національності, і людські страждання спільні для всіх”, – каже письменник.

А 2 червня 2018 року відбудеться автограф-сесія, де всі охочі зможуть отримати підпис автора на своєму примірнику роману. Заплановано також кілька інтерв’ю з провідними українськими виданнями.

Іван Скринець

За темою:

Leave a Comment