Держкомтелерадіо не пустив в Україну книжки, де прославляють Сталіна

Держкомтелерадіо відмовив приватній компанії у видачі дозволу на ввезення з Росії книжки “700 новых устных тем по английскому языку”.

Рішення прийнято на підставі висновку експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

Експерти звернули увагу на тексти, з яких російське видавництво “Хит книга” скомпонувало посібник для вивчення англійської мови учнями одинадцятих класів середніх шкіл, ліцеїв і гімназій.

Зокрема, один із текстів присвячено Іосіфу Сталіну, прославлянню його диктаторських методів:

“В очень короткий промежуток времени он сумел сделать из аграрной страны действительно сильную державу. Вероятно, это было бы невозможно без сильного, но жесткого характера, какой был у Сталина, и огромного количества русских людей, отдавших свои жизни на благо страны”.

В іншому тексті про історію Росії читаємо:

“Первое русское государство включало в себя Киев, Новгород, Владимир”.

“Ми маємо яскравий приклад того, як пропаганда імперських геополітичних доктрин держави-агресора проникає навіть у посібник з вивчення англійської мови, – каже член експертної ради Держкомтелерадіо Алла Ковтун. –  Навмисне перекручення історії, коли слідом за Анною Ярославівною «російським» стає вже й Київ, нав’язування імперських ідеологічних доктрин, виправдовування диктатури Сталіна, а отже, відповідно, й злочинів Путіна, переслідує одну мету –  зміцнити міф про наддержаву Росію, створити ідейне підґрунтя повернення України та інших незалежних вже від імперії країн у сферу домінування держави-агресора. Отже російська пропаганда має різні, в тому числі і завуальовані форми. До цього мають бути готовими українські книгорозповсюджувачі і ретельніше обирати видання для ввезення в Україну. Відповідальніше слід ставитися й рецензентам до книжок, на які вони надають наукові висновки. Зокрема, на цей так званий посібник з англійської є позитивна рецензія від члена НСПУ, редактора однієї з київських газет”.

Відповідно до статті 281 Закону України “Про видавничу справу” та на підставі негативного висновку експертної ради Держкомтелерадіо своїм наказом відмовив ТОВ “Етніктрейд” у видачі дозволу на ввезення в Україну видання “700 новых устных тем по английскому языку”.

Як ми раніше повідомляли, Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала 15 радіостанцій за порушення вимог закону про мову радіомовлення.

 • 41
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  41
  Shares

ПРИЄДНУЙТЕСЯ!
Наш Ютьюб: youtube.com
Наш Фейсбук: facebook.com/kyivtime.in.ua
Наш Телеграм: t.me/kyivtime_co_ua
Наш Твіттер: twitter.com/kyivtime

За темою:

Leave a Comment