Андрій Іллєнко: «Можете закрити всі українські школи на території Угорщини»

Те, що на український закон “Про освіту” влада окремих країн так болісно і так неадекватно реагує, дозволяє собі говорити в такому тоні, свідчить про слабкість нашої зовнішньої політики.

Таку думку висловив у кулуарах парламенту народний депутат від “Свободи” Андрій Іллєнко, коментуючи незадоволення низки європейських країн щодо нового освітнього закону.

Пан Іллєнко зауважив, що “свободівці” голосували проти закону “Про освіту”, бо, на їх думку, “закон не несе нічого нового у плані мовного питання, а лише консервує ситуацію у такому стані, як вона є”.

“Якщо звернути увагу на ту ж саму Угорщину, то слід зазначити, що по всьому периметру свого кордону вона має такі ж самі проблеми стосовно мовного питання. Зокрема, зі Словаччиною, Сербією, Румунією, а тепер ще з Україною. Це – штучна істерія, яка має отримати жорстку відповідь, бо в такому хамському тоні ніхто не має права говорити з Україною. Навіть більше: це наші внутрішні справи. І ніхто нічиїх прав не порушує”, – сказав Андрій Іллєнко.

“Перше, що я хотів сказати, коли почув ці претензії з боку Угорщини: “Добре, можете закрити всі українські школи на території Угорщини”. Але проблема в тому, що там немає жодної української школи, і ніколи не було. Так, при тому, що там живе дуже багато українців, там немає українських шкіл. Як немає українських шкіл в тих країнах, що сьогодні розказують нам, як треба жити”, – наголосив нардеп.

Він зауважив, що в країні мають забезпечуватися права національних меншин, але неприйнятною є ситуація, коли громадянин України не знає державної мови.

“Вивчення рідної мови – це священне право, яке не можна забирати. Але, коли український громадянин навчається в українській школі, закінчує її і не знає державної мови – цю ситуацію допустити не можна, цього немає в жодній країні Європи”, – вважає “свободівець”.

Андрій Іллєнко наголосив, що мовне питання можна поставити таким чином: “ненадання можливості вивчення державної мови українським громадянам, зокрема, угорського походження – це їх дискримінація”.

“Бо їх конкурентноздатність, можливість навчатися у вищих навчальних закладах, можливість працювати на високооплачуваній кваліфікованій роботі фактично обмежується через те, що їм не дають вивчити українську мову в школі. Тобто, нам треба ставити питання саме так: ми боремося проти дискримінації українських громадян, наприклад угорського походження”, – наголосив нардеп.

Політик зазначив, що це “скандал на порожньому місці”, і зауважив, що Україні треба захищати свої національні інтереси й приймати відповідні закони.

“Інші країни мають жити так, як вважають за потрібне, але до нас з подібними хамськими та агресивними заявами хай не лізуть”, – підсумував нардеп.

Як ми повідомляли, через агітацію за українську мову звинуватили у фашизмі Київську міську державну адміністрацію. При цьому на пленарному засіданні 5 жовтня Київська міська рада має розглянути в цілому проект рішення “Про подолання наслідків совєцької окупації у мовній царині”.

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

За темою:

Leave a Comment